پترو پالایش

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۱/۱۲/۲۷

– اخبار اقتصادی –  به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، نگرانی‌های به‌وجودآمده در بخش بانک‌داری دنیا باعث شد نفت خام برنت و نفت آمریکا هر دو بیشترین کاهش هفتگی خود را طی چند ماه گذشته تجربه کنند.  قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با …

– اخبار اقتصادی –

 به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، نگرانی‌های به‌وجودآمده در بخش بانک‌داری دنیا باعث شد نفت خام برنت و نفت آمریکا هر دو بیشترین کاهش هفتگی خود را طی چند ماه گذشته تجربه کنند.

 قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱ دلار و ۷۲ سنت معادل ۲.۳۲ درصد کاهش به ۷۲ دلار و ۹۷ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۱ دلار و ۶۱ سنت معادل ۲.۳۶ درصد کاهش ۶۶ دلار و ۷۴ سنت معامله می‌شود.

 نفت برنت حدود ۱۲ درصد طی یک هفته گذشته کاهش قیمت داشته که بیشترین کاهش قیمت هفتگی آن از ماه دسامبر بوده‌است. نفت آمریکا هم ۱۳ درصد در یک هفته گذشته پایین آمده که بزرگ‌ترین کاهش قیمت هفتگی آن را از آوریل گذشته نشان می‌دهد.

پیش بینی اوپک درباره رشد تقاضای نفت در سال ۲۰۲۳توقف کامل صادرات نفت روسیه به آلمان

 تحلیلگران عقیده دارند زیربنای بازار نفت آن‌قدرها وحشتناک نیست. اما این نگرانی وجود دارد که نفت نتواند مانند پول نقد یا طلا جایگاه خود به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن را حفظ کند.

 بحران بخش بانک‌داری و نگرانی درمورد رکود احتمالی اقتصاد قیمت نفت را پایین آورده است.

 ورشکستگی بانک سیلیکون ولی و سیگنیچر آمریکا و مشکلات به‌وجودآمده برای بانک‌های کردیت سوییس و فرست ریپابلیک باعث سقوط بازار سهام هم شده‌است.

 تحلیلگران همچنان انتظار دارند محدود شدن عرضه جهانی نفت از قیمت آن در آینده حمایت کند.

 اعضای ائتلاف اوپک پلاس کاهش قیمت نفت در این هفته را مربوط به محرک‌های مالی می‌دانند تا عدم تعادل عرضه و تقاضا و انتظار دارند بازار به‌زودی باثبات شود.

 قیمت نفت آمریکا برای اولین‌بار از دسامبر ۲۰۲۱ تا کم‌تر از ۷۰ دلار در هر بشکه پایین آمده که باعث می‌شود دولت این کشور ذخایر استراتژیک خود را دوباره پر کند.

 انتظار می‌رود افزایش تقاضا در چین از قیمت نفت حمایت کند. صادرات نفت خام آمریکا به چین در ماه مارس به بالاترین رقم طی دو  سال و نیم گذشته رسید.

 عربستان و روسیه طی اجلاسی در روز پنجشنبه بر تعهد خود به تصمیم ائتلاف اوپک پلاس در ماه اکتبر برای کاهش تولید تأکید کردند. اجلاس وزارتی اوپک پلاس در سوم آوریل برگزار می‌شود.

 

منبع خبر : ایران اکونا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!