پترو پالایش

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۱/۱۱/۱۲

– اخبار اقتصادی –  به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، کاهش ارزش دلار باعث افزایش قیمت نفت در آمریکا اولین ساعات تجارت در روز چهارشنبه شد. نشانه‌های کاهش تورم در آمریکا تأثیر ترس از رکود اقتصاد در بزرگ‌ترین مصرف‌کننده نفت دنیا به‌خاطر افزایش نرخ بهره را …

– اخبار اقتصادی –

 به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، کاهش ارزش دلار باعث افزایش قیمت نفت در آمریکا اولین ساعات تجارت در روز چهارشنبه شد. نشانه‌های کاهش تورم در آمریکا تأثیر ترس از رکود اقتصاد در بزرگ‌ترین مصرف‌کننده نفت دنیا به‌خاطر افزایش نرخ بهره را از بین برده و ارزش دلار را پایین آورده است.

 قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۴۱ سنت معادل ۰.۴۸ درصد کاهش به ۸۴ دلار و ۴۹ سنت رسید و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱۷ سنت معادل ۰.۲۲ درصد افزایش ۷۹ دلار و ۴ سنت معامله می‌شود.

 پایین آمدن نرخ تورم در آمریکا امید به توقف روند افزایش نرخ بهره بانک فدرال رزرو آمریکا را افزایش داده و ارزش دلار را پایین آورده است. بدین ترتیب خرید نفت برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر می‌شود.

صندوق بین المللی پول: قیمت نفت ۱۶ درصد کاهش می‌یابدافزایش۱۴۰ هزار بشکه‌ای تولید روزانه نفت ایران در سال ۲۰۲۲

 تمام توجه بازار به اجلاس سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش از جمله روسیه در ائتلاف اوپک پلاس است. انتظار می‌رود تولیدکنندگان این ائتلاف تغییری در سیاست تولید خود که در نوامبر درمورد آن به توافق رسیده بودند، ایجاد نکنند.

 تولید نفت اوپک در اولین ماه از سال جاری میلادی به‌خاطر کاهش صادرات عراق و عدم بهبود تولید نیجریه پایین آمد. ۱۰ عضو اوپک ۹۲۰ هزار بشکه در روز کمتر از هدف تعیین‌شده طبق قرارداد اوپک پلاس تولید کرده‌اند. کسری تولید اوپک در ماه دسامبر برابر با ۷۸۰ هزار بشکه در روز بود.

 اطلاعات مؤسسه نفت آمریکا نشان می‌دهد ذخایر نفت خام این کشور ۶.۳ میلیون بشکه در هفته منتهی به ۲۷ ژانویه افزایش یافته است، درحالی‌که تحلیلگران انتظار یک افزایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای را داشتند.

 

منبع خبر : ایران اکونا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!