اخبار اقتصادی و صنعتیاقتصاد کلان

قیمت بلیط اربعین ۱۴۰۲+ زمان فروش

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، با نزدیک شدن به ایام اربعین دغدغه خرید بلیط برای سفر برای بیشتر هموطنانمان به وجود می‌آید. مسائلی همچون نبود بلیط و کمبود آن منجر شده تا بسیاری از افراد به دنبال خرید این بلیط پیش از موعد سفر خود باشند بنابراین پیش فروش بلیط‌ها نیز از یک هفته …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، با نزدیک شدن به ایام اربعین دغدغه خرید بلیط برای سفر برای بیشتر هموطنانمان به وجود می‌آید.

مسائلی همچون نبود بلیط و کمبود آن منجر شده تا بسیاری از افراد به دنبال خرید این بلیط پیش از موعد سفر خود باشند بنابراین پیش فروش بلیط‌ها نیز از یک هفته زود تر از شروع ایام سفر اربعین در دستور کار قرار گرفته است.

آنطور که مسئولان ستاد اربعین و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرده‌اند، پیش فروش بلیط‌های اربعین قرار است از روز شنبه بیست‌ویکم مرداد ماه آغاز شود؛ اما با یک جستجوی ساده، لیست بلیط‌های اربعین از هم اکنون عرضه شده که قیمت‌های آن نیز با قیمت‌های اعلامی مسئولان، تفاوت قابل توجهی دارد.

قیمت ۶۵۰ هزارتومانی بلیط اتوبوس تهران به مهران در حالی برای روز جمعه ۲۷ مردادماه اعلام شده است که قیمت این بلیط در روز جاری و هنگام تنظیم این خبر ۱۸۱ هزار تومان است و این موضوع نشان می‌دهد که شرکت‌های مسافربری قیمت بلیط‌های اربعین را سر خود بیش از ۲۵۰ درصد افزایش داده داده‌اند.

قیمت بلیط اربعین ۱۴۰۲+ زمان فروش

مسئولان درباره بلیط‌های اربعین چه می‌گویند؟

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده در روزهای گذشته اعلام کرده که هنوز قیمت نهایی بلیط‌های اربعین مشخص نشده است و در تعیین قیمت بلیط، یکسر خالی بودن اتوبوس‌ها در نظر گرفته می‌شود. بنابراین زائران هزینه رفت و برگشت را به صورت یکجا پرداخت می‌کنند.

داریوش باقرجوان، مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نیز اعلام کرده است که براساس تصمیم ستاد مرکزی اربعین نرخ بلت اتوبوس در ایام اربعین، ۱۰۰ درصد افزایش خواهد یافت. البته این مصوبه بنابر نظر وزیر راه و شهرسازی تعدیل شده و به ۷۵ درصد کاهش یافته است.

به گفته وی، با توجه به شرایط موجود و همچنین در نظر گرفتن ملاحظاتی همچون بازگشت خالی اتوبوس‌ها، ستاد اربعین مجوز افزایش ۲۵ درصد دیگر را نیز بر آخرین قیمت‌های اعلام شده صادر کرد. بنابراین قیمت بلیط‌های اربعین باید ۱۲۵ درصد افزایش یابد.

امروز نیز مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعلام کرد پیش فرش بلیط اینترنتی بلیط‌های اربعین به مقصد استان‌های مرزی و مرزهای شش گانه از شنبه ۲۱ مردادماه آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: در این خصوص تلاش شده که با استفاده از ظرفیت‌های کامل مشکلی در حمل و نقل ایجاد نشود و از ظرفیت دستگاه‌هایی که ناوگانی در اختیار دارند نیز در این ایام استفاده خواهد شد. زیرساخت‌های فروش اینترنتی یا رزرو برای بازگشت زائران نیز در حال ایجاد است و زائران باید در این خصوص برنامه ریزی های خود را در بازگشت به کشور و ورود به مرزها انجام دهند.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: با توجه به این‌که شاید برنامه زمانبندی دقیقی برای برگشت زائران از سمت عراق به دقت انجام نشود، لذا در این خصوص حداکثرشش ساعت برای انتقال و جابجایی زائران در نظر گرفته شده است. کسانی که بلیت رزو کرده اند، فارغ از هرگونه ناوگانی که در لحظه ورود به کشور موجود باشد کار جابجایی انجام می‌شود در غیر این صورت زائران منتظر اتوبوس مورد نظر خود می‌شوند.

باقرجوان اضافه کرد: شرایط به گونه‌ای است که باید تمام چارچوب‌ها و زیرساخت‌هایی که در حوزه جابجایی و حرکت ناوگان حمل و نقل وجود دارد مرور شود، در این راستا مانور هماهنگی اربعین در پایانه برکت مهران با حضور ۱۸ استان آغاز برگزار و مسائل و مشکلات موجود احصا خواهد شد.

وی تاکید کرد: تمام تلاش مجموعه سازمان راهداری با همکاری دیگر نهادها و ارگان‌ها تسهیل در تردد زائران و سلامت و خدمات رسانی مطلوب و شایسته به زائران اربعین حسینی (ع) است.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!