دسته بندی نشده

قیمت بلیت موزه ها امسال افرایش نمی یابد

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرنگار مهر، عزت الله ضرغامی صبح جمعه در گفتگو با خبرنگاران در تکاب اظهار کرد: قیمت بلیت ورودی موزه‌ها، محوطه‌های تاریخی و پایگاه‌های میراث فرهنگی امسال در راستای شعار مهار تورم افزایش نمی‌یابد و همچنان پنجاه هزار ریال خواهد بود. وی ادامه داد: براساس قانون اعتبارات …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرنگار مهر، عزت الله ضرغامی صبح جمعه در گفتگو با خبرنگاران در تکاب اظهار کرد: قیمت بلیت ورودی موزه‌ها، محوطه‌های تاریخی و پایگاه‌های میراث فرهنگی امسال در راستای شعار مهار تورم افزایش نمی‌یابد و همچنان پنجاه هزار ریال خواهد بود.

وی ادامه داد: براساس قانون اعتبارات مرمت و نگهداری آثار تاریخی از طریق درآمد موزه‌ها و پایگاه‌ها تأمین می‌شود و اعتبارات وزارتخانه نیز محدود است اما تصمیم گرفتیم امسال هیچ گونه افزایش قیمتی در بلیت ورودی موزه‌ها نداشته باشیم.

وی افزود: حتی برای بازدید اقشار مختلف از موزه‌ها نیز تسهیلات ویژه ای در نظر گرفتیم و در مناسبت‌ها نیز ورودی موزه‌ها و پایگاه‌ها رایگان است.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه تقویت فرهنگ میراث ناملموس برای ما بسیار مهم است گفت: موقعیت موزه‌ها و بناهای تاریخی به عنوان میراث ملموس ارزشمند و کالبد و بستری برای ترویج میراث ناملموس است.

ضرغامی با اشاره به اینکه نیاز داریم ببینیم نیاکان ما چگونه با صلح و صفا زندگی می‌کردند، ادامه داد: ۳ هزار میراث ناملموس ثبت شده در کشور داریم که گنجینه ارزشمند و گمشده جامعه امروز به شمار می‌رود.

وی با اشاره به در پیش بودن هفته موزه‌ها و میراث فرهنگی اضافه کرد: میراث قبل و بعد از اسلام بسیار ارزشمند است و باید برجستگی‌های آن را استخراج کنیم و راوی‌ها و محققان به درستی در این زمینه کار کنند.

ضرغامی گفت: امروز جوانان ما نیاز دارند با هویت و گذشته خود آشنا شوند و هفته موزه‌ها فرصت خوبی برای این موضوع است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین در دومین روز از سفر به آذربایجان غربی از پروژه‌ها، اماکن و مناطق گردشگری میاندوآب بازدید کرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: این شهر ضمن اینکه پتانسیل بالایی در حوزه گردشگری دارد، دارای میراث فرهنگی تاریخی بسیاری نیز است.

وی افزود: رودخانه زرینه رود بهترین ظرفیت برای گردشگری میاندوآب با توجه به موقعیت جغرافیایی این شهرستان است.

وزیر میراث فرهنگی در ادامه با اشاره به اهمیت حفظ بناهای تاریخی تصریح کرد: پل تاریخی تاتائو که احداث بنای آن برمی گردد به دوران صفوی از جمله پل‌هایی که ظرفیت و جاذبه گردشگری بخصوصی دارد.

وی افزود: مرمت و بازسازی این پل اعتبار دارد اما کم است ما حتماً اعتبار را افزایش می‌دهیم تا در سریع‌ترین زمان ممکن این پل مرمت و دستک‌های پل آماده شود و دسترسی و تردد مردم به روی عرشه این پل به آسانی صورت گیرد تا مردم این منطقه از جاذبه گردشگری این پل استفاده کنند.

ضرغامی گفت: منطقه گردشگری سد نوروز در وسعت ۱۷۰ کیلومتر یکی از بی نظیرترین منطقه گردشگری در کشور است که از مجموعه کاخ سعدآباد هم بزرگ‌تر است.

وی افزود: ما مشکلات را بررسی کردیم و از نزدیک شاهد پروژه‌ها و مناطق گردشگری شدیم که قطعاً تصمیمات خوبی برای توسعه زیر ساخت‌های گردشگری این شهرستان در وزارت خانه خواهیم گرفت.

منبع خبر : ایران اکونا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!