گردشگری

عکس| تصاویر جدید از سنگ‌نگاره سرقتی ساسانی در لندن

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،دکتر لیندسی آلن ایران‌شناس و مدرس تاریخ یونان و خاور نزدیک در دانشگاه سلطنتی لندن است که در صفحه مجازی خود تصاویری از نقش برجسته ساسانی پیدا شده در فرودگاه لندن را منتشر کرده است. او این نقش برجسته را بریده شده از یک نقش بزرگ‌تر می‌داند. این نقش برجسته …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،دکتر لیندسی آلن ایران‌شناس و مدرس تاریخ یونان و خاور نزدیک در دانشگاه سلطنتی لندن است که در صفحه مجازی خود تصاویری از نقش برجسته ساسانی پیدا شده در فرودگاه لندن را منتشر کرده است. او این نقش برجسته را بریده شده از یک نقش بزرگ‌تر می‌داند.

این نقش برجسته ساسانی در سال ۹۴ هنگام قاچاق آن از فرودگاهی در لندن کشف شد. در این باره «سنت جان سیمپسون» باستان‌شناس ارشد موزه بریتانیا گفت که تاکنون ندیده در قاچاق آثار باستانی کار تا جایی پیش برود که قطعه‌ای را از دل صخره یا کوه جدا کنند.

وی اقدام صورت گرفته را سطح دیگری از بی‌رحمی دانست و افزود: شما حتی می‌توانید جای ماژیک را ببینید که خط کشیده‌اند و بعد با دستگاه فرز سنگ را به طور اریب بریده‌اند. سپس آن را به طرزی باورنکردنی بد، در یک جعبه کوچک و تقریباً بدون محافظ بسته بندی کردند که با میخ محکم شده است.

عکس| تصاویر جدید از سنگ‌نگاره سرقتی ساسانی در لندن

عکس| تصاویر جدید از سنگ‌نگاره سرقتی ساسانی در لندن

عکس| تصاویر جدید از سنگ‌نگاره سرقتی ساسانی در لندن

:

سنگ‌برجسته دوره ساسانی در بریتانیا؛ سو استفاده از فقر مردم برای سرقت آثار باستانی

۲۳۳۲۳۳

منبع خبر : خبر آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!