دسته بندی نشده

عوارض نوسازی را نمی‌توان تعدیل کرد

احمد محمدی در گفت‌وگو با سرمایه ایرانی با اشاره اینکه از سال ۱۴۰۰ به‌دلیل واقعی‌کردن ارزش معاملات اداره دارایی، شاهد افزایش نامتعارف فیش‌های عوارض نوسازی و عمران شهری هستیم که مشکلات زیادی ایجاد کرده است، اظهار کرد: عوارض نوسازی بر اساس قانون نوسازی دریافت می‌شود که این قانون کشوری است و هیچ‌گونه تخفیفی ندارد. وی …

احمد محمدی در گفت‌وگو با سرمایه ایرانی با اشاره اینکه از سال ۱۴۰۰ به‌دلیل واقعی‌کردن ارزش معاملات اداره دارایی، شاهد افزایش نامتعارف فیش‌های عوارض نوسازی و عمران شهری هستیم که مشکلات زیادی ایجاد کرده است، اظهار کرد: عوارض نوسازی بر اساس قانون نوسازی دریافت می‌شود که این قانون کشوری است و هیچ‌گونه تخفیفی ندارد.

وی افزود: برای محاسبه عوارض نوسازی قیمت پایه توسط اداره دارایی انجام و ارزش‌گذاری املاک در هر شهر و منطقه توسط دارایی انجام می‌شود که این عدد ملاک عمل بسیاری از دستگاه‌ها از جمله شهرداری است.

رئیس شورای اسلامی شهر آمل ادامه داد: در تغییر کاربری، صدور پروانه ساختمانی و ماده ۱۰۰ ضرایب قابل تعدیل است اما عوارض نوسازی را نمی‌توان تعدیل کرد و قابل تخفیف هم نیست.

وی با اشاره به اینکه به دلیل افزایش عوارض نوسازی، شهرداری با کاهش وصولی مواجه شده است و مردم در پرداخت آن مقاومت می‌کنند، تصریح کرد: روزانه مراجعات زیادی به شورا به خاطر همین موضوع داریم در صورتی که شورا و شهرداری نقشی در این زمینه نداشته‌اند و انتظار داریم مسئولین استانی و کشوری پیگیری کنند تا راهکار مناسبی برای تعدیل کردن عوارض نوسازی در نظر گرفته شود تا نارضایتی شهروندان را شاهد نباشیم.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!