دسته بندی نشده

عرضه طلا در بازار گواهی سپرده افزایش می‌یابد/ معاملات ۱۰۰ درصد معاف از مالیات است

– اخبار اقتصادی – به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، جواد فلاح در گفتگو با خبر ۱۴ سیما در خصوص جزئیات معاملات گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالا گفت: روز ۵شنبه گذشته نخستین روز معاملاتی را داشتیم و معاملات هفته آینده به صورت رسمی با حضور مقامات …

– اخبار اقتصادی –

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، جواد فلاح در گفتگو با خبر ۱۴ سیما در خصوص جزئیات معاملات گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالا گفت: روز ۵شنبه گذشته نخستین روز معاملاتی را داشتیم و معاملات هفته آینده به صورت رسمی با حضور مقامات افتتاح خواهد شد. با توجه به این که اولین روز معاملاتی بود استقبالی که از معاملات شد فراتر از انتظار خودمان در بورس کالا بود.

مدیر بازار‌های مالی بورس کالای ایران افزود: در این معاملات قرار است که در روز‌های آتی هم دارایی موجود در خزانه بانک ملت افزایش پیدا یابد و به سه تن برسد. در طول زمان هم عرضه این طلا توسط تولیدکنندگان داخلی و واردکنندگان ادامه پیدا خواهد کرد و افراد می‌توانند در این بازار با اطمینان نسبت به کیفیت و کمیت طلا و اطمینان از این که در یک بازار رسمی و معاف صددرصد از مالیات دارند معامله کنند.

وی ادامه داد: مردم با انگیزه‌هایی که سرمایه گذاری در طلا و از گذشته در کشورمان وجود داشته به جای این که بروند در بازار طلای آب شده وارد شوند یا به جای این که بروند طلای دست دوم بخرند، برای سرمایه گذاری در طلا می‌توانند از این بازار به جای یک جایگزین مناسب و رسمی استفاده کنند.

مدیر بازار‌های مالی بورس کالای ایران در خصوص نحوه این معاملات که از امروز(شنبه) ادامه می یابد و اینکه چه مقدار شمش طلا عرضه خواهد شد گفت: معاملات هر روز از شنبه تا پنج شنبه ادامه دارد، فعلا تا اطلاع ثانوی هر روز از ساعت ۱۱ و نیم تا ساعت ۳ بعدازظهر زمان معاملات است، ولی در آینده قطعا ساعت معاملات افزایش پیدا خواهد کرد برای این که بتوانیم بازار‌های داخلی و بازار‌های جهانی که قیمت طلا در آن نوسان می‌کند رصد کنیم.

وی افزود: بازار با سه تن طلا شروع کرده، ولی تولیدکنندگان داخلی طلا هر روز و ماه طلا تولید می‌کنند، تولیدات جدیدشان را می‌توانند وارد این بازار کنند واردکنندگان طلا می‌توانند وارد این بازار شوند و برخی از تولیدکنندگان داخلی داریم که هنوز طلای خودشان را وارد این بازار نکردند ذخایر خوبی از طلا را دارند که با آن‌ها هم در حال مذاکره ایم که بتوانیم یک بازار رسمی برای تولیدکنندگان و واردکنندگان طلا در کشور ایجاد کنیم که از این کانال عرضه خودشان را انجام بدهند و مردم بتوانند خرید کنند این بازار سررسید ندارد و به قولی بگوییم تا ابد ادامه دارد.

فلاح در خصوص ایمنی و امنیت بازار گواهی سپرده طلا هم گفت: طلایی که در این بازار است بانک ملت فعلا اولین خزانه‌ای است که پذیرش کردیم خزانه‌های دیگری هم در حال پذیرش هستیم انها هم بانک هستند کل طلای موجود در خزانه را بانک بیمه می‌کند علاوه بر آن اتاق پایاپای کالا تضمین قرار داده در نتیجه الان روی این انبار که صحبت می‌کنیم ضمانت بانک ملت در مورد کیفیت و کمیت طلا وجود دارد حتی اگر سرقتی از این خزانه صورت بگیرد باتوجه به بیمه سرقت که خزانه دار است شرکت بیمه جبران خسارت می‌کند.

مدیر بازار‌های مالی بورس کالای ایران تصریح کرد: از نظر کمیت و کیفیت و وجوه طلا هیچ ریسکی متوجه مشتریان نیست در حالی که در بازار خارج از بورس متاسفانه این ریسک‌ها وجود دارد ریسک سرقت وجود دارد ریسک تقلب وجود دارد خب هیچ کدام از این ریسک‌ها را در این بازار نداریم از همه این‌ها مهم‌تر معافیت صددرصدی مالیات بر درآمد و ارزش افزوده در این بازار است کسانی که در این بازار معامله می‌کنند از تمام مالیات‌ها معافند.

این گزارش می‌افزاید: معامله ۱۶ هزار و ۸۴۴ گواهی سپرده معادل یک کیلو و ۶۸۴ گرم طلای ۲۴ عیار در نخستین روز معاملات گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالا ثبت شد. این معاملات پنج شنبه هجدهم اسفند با ثبت قیمت ۳۰۶ هزار و ۵۶۹ تومان به ازای هر گواهی سپرده شمش طلا یعنی یک دهم گرم با عیار ۹۹۵ انجام شد.

منبع خبر : ایران اکونا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!