دسته بندی نشده

عدد طلایی دلار اعلام شد/ سکه کانال عوض کرد

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،قیمت سکه امامی در معاملات چهارشنبه هم رشد ۵۰۰ هزار تومانی داشت و وارد کانال ۲۸ میلیون شد و در ۲۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله می‌شد. معامله‌گران می‌گویند تمامی بازارها سه روز گذشته با برخورد به کف رشد داشتند. سکه با برخورد به ۲۶ میلیون و ۸۰۰ هزار …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،قیمت سکه امامی در معاملات چهارشنبه هم رشد ۵۰۰ هزار تومانی داشت و وارد کانال ۲۸ میلیون شد و در ۲۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله می‌شد. معامله‌گران می‌گویند تمامی بازارها سه روز گذشته با برخورد به کف رشد داشتند.

سکه با برخورد به ۲۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دو کانال بالا آمده، دلار هرات با برخورد به ۴۷ هزار و ۹۰۰ تومان تا یک کانال رشد داشته، و طلای آبشده هم با برخورد به حمایت ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان افزایشی شد و بالای ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در مثقال معامله می‌شد.

قیمت دلار هرات در ۴۸ هزار و ۸۰۰ تومان شروع کرد و با یک افزایش تا ۴۹ هزار هم بالا رفت اما با توجه به این موضوع که معامله‌گران این سطح را مقاومت روانی مهمی می‌دانستند آنجا فروشنده شدند و دوباره قیمت به ۴۸ هزار و ۸۰۰ تومان رسید. فرق این روزهای قیمتی نسبت به چند روز قبل این است که همه نظر فروش داشتند و الان اینطور است که قیمت به این حمایت رسید بخرید و در مقاومت فلان بفروشید. یعنی چند روز پیش خریدار ترس داشت و در لاک دفاعی بود اما الان نه. قیمت دلار در تهران هم با رشد به کانال ۴۹ هزار تومان رفت.

در بازار درمورد این رشدها دو نظر متفاوت وجود دارد. اولی این بود که بخاطر تعطیلی بازارها برای محرم این رشدها کار نوسان‌گیرها است و دوباره بعد از تعطیلات قیمت‌ها به جایی که بودند برمی‌گردند. نظر دوم این بود که قیمت‌ها با کاهش به کف رسیده بودند و آن نرخ‌ها برای خریدار سود می‌داد، خریدار هم به بازار آمد. درواقع این دسته معتقدند قیمت‌ها در آن سطح برای خریدار ارزنده بودند.

سوژه بازار چهارشنبه دینار عراق بود. این روزها خرید و فروش دینار به واسطه محرم و سفر به عراق داغ است. قیمت دینار در بازار تهران بین ۳۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳۴ هزار تومان معامله می‌شود. این درحالیست که بر اساس نرخ برابری دینار به دلار، قیمت دینار در ایران حوالی ۳۱ هزار و ۷۰۰ تومان برآورد می‌شود. البته معامله‌گران می‌گویند این موضوع در بازار کاملا جا افتاده‌ و همیشه در محرم قیمت دینار به خاطر تقاضای بالا، گران‌تر می‌شود.

فنی‌ها می‌گویند تا زمانیکه قیمت دلار بالای ۴۸ هزار و ۶۰۰ تومان است دوباره می‌تواند برای شکستن مرز مقاومتی ۴۹ هزار تلاش کند. اما اگر قیمت دلار مرز حمایتی ۴۸ هزار و ۶۰۰ تومان را از دست بدهد عدد طلایی بازار ۴۸ هزار و ۳۰۰ تومان است و بالای آن شانس صعود بیشتر است. یکسری از تکنیکال‌کاران معتقدند بین ۴۹ هزار و ۲۰۰ تا ۶۰۰ تومان یک گپ وجود دارد که دلار باید آن را در چارت پر کند. معامله‌گران می‌گویند اگر از این مرز رد شود روند جدید شکل می‌دهد اما اگر در شکستن این دامنه ضعف داشته باشد فشار فروش زیاد خواهد شد.

نکته بازار این بود که در بازار ارز هرات گفته می‌شد شب گذشته یک حساب ایرانی دلار را در ۴۸ هزار و ۹۰۰ تومان خریدار بوده و این درحالیست که حداکثر قیمت دلار در معاملات سه‌شنبه ۴۸ هزار و ۸۰۰ تومان بود.

۲۲۳۲۲۵

منبع خبر : خبر آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!