اخبار اقتصادی و صنعتیصنعت و تجارت

ظرفیت تولید برق نیروگاه‌های حرارتی از ۷۳ هزار مگاوات گذشت

به گزارش سرمایه ایرانی، تاکنون ۶۰۵ واحد تولید برق حرارتی در ۱۳۴ نیروگاه کشور احداث شده که با افتتاح پروژه نیروگاه خرم‌آباد تعداد واحدهای حرارتی تحت مالکیت بخش خصوصی و صنایع بزرگ به ۳۹۷ واحد و ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی تحت مالکیت بخش خصوصی به حدود ۵۰ هزار مگاوات رسیده است. در حال حاضر، ظرفیت نیروگاه‌های …

به گزارش سرمایه ایرانی، تاکنون ۶۰۵ واحد تولید برق حرارتی در ۱۳۴ نیروگاه کشور احداث شده که با افتتاح پروژه نیروگاه خرم‌آباد تعداد واحدهای حرارتی تحت مالکیت بخش خصوصی و صنایع بزرگ به ۳۹۷ واحد و ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی تحت مالکیت بخش خصوصی به حدود ۵۰ هزار مگاوات رسیده است.

در حال حاضر، ظرفیت نیروگاه‌های کشور اعم از حرارتی، برق‌آبی، تجدیدپذیر، دیزلی، مقیاس کوچک و اتمی به حدود ۹۰ هزار مگاوات رسیده که ۸۱ درصد از این ظرفیت به نیروگاه‌های حرارتی مربوط است.

۶۸ درصد از مجموع ظرفیت تولید برق حرارتی در اختیار بخش خصوصی است و هم‌اکنون واحدهای سیکل ترکیبی با ظرفیت ۳۴ هزار و ۶۹۹ مگاوات، واحدهای گازی با ظرفیت ۲۲ هزار و ۵۵۸ مگاوات و نیروگاه‌های بخاری با ظرفیت ۱۵ هزار و ۸۲۹ مگاوات، نیروگاه‌های حرارتی کشور را تشکیل می‌دهند.

منبع: ایرنا

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!