بورس کالا

طلای داخل با انس جهانی حرکت می‌کند؟

ابراهیم محمدولی، با اشاره به افزایش نرخ انس جهانی طلا در گفت‌وگو با سرمایه ایرانی گفت: طلا انس جهانی یکی از فاکتورهای اساسی در تعیین سمت وسوی قیمت طلا در بازار داخلی به شمار می‌رود.با تغییر انس جهانی طلا، قیمت طلا در داخل کشور نیز با آن هم‌مسیر خواهد شد، اما در کشور ما نرخ …

ابراهیم محمدولی، با اشاره به افزایش نرخ انس جهانی طلا در گفت‌وگو با سرمایه ایرانی گفت: طلا انس جهانی یکی از فاکتورهای اساسی در تعیین سمت وسوی قیمت طلا در بازار داخلی به شمار می‌رود.با تغییر انس جهانی طلا، قیمت طلا در داخل کشور نیز با آن هم‌مسیر خواهد شد، اما در کشور ما نرخ ارز نیز بر بازار طلا و سکه موثر است و می توان آن را یکی از فاکتورهای مهم و اساسی بشمار آورد.

کارشناس بازار ارز و طلا ادامه داد: نوسانات فعلی در بازار طلا طبیعی است و قیمت‌ها به اندازه چشمگیری تغییر نمی‌کنند؛ به‌عبارتی تغییرات قیمتی که این روزها در بازار طلا مشاهده می‌کنیم، بسیار محدود و جزئی است و قیمت‌ها با یک شیب ملایم به سمت افزایش یا کاهش حرکت می‌کنند.

وی افزود: باتوجه به اتفاقاتی که طی هفته‌های اخیر در بازار طلا و سکه رخ داد و قیمت‌ها تاحدودی نوسان پیدا کرد؛ اکنون بازار به آرامش و ثبات نسبی رسیده است. از نظر فعالان بازار قیمت‌ طلا و سکه مسیر طبیعی خود را طی می‌کند و هیچ علت خاصی برای نوسانات فعلی وجود ندارد.

این فعال بازار ارز و طلا تصریح کرد: نظر کارشناسان و فعالان بازار بر این است که زمان مناسب خرید طلا در دو هفته گذشته بود که بازار طلا آرامش و مقداری روند کاهشی داشت و هم‌اکنون معتقدند که قیمت طلا باید در همین محدود معامله شود چرا که در حال حاضر در نرخ واقعی خود قرار دارد.

محمد ولی با بیان اینکه تک نرخی شدن ارز اگر بتواند در بلندمدت انتظارات متقاضیان را تامین کند، می‌تواند عامل آرامش بازارها باشد، اظهارداشت: تجربه نشان داده است که تک نرخی شدن ارز، نه تنها برای بازار طلا بلکه برای اقتصاد مفید است و به طو ریقین دو نرخی بودن ارز می‌تواند بازار طلا را با نوسانات شدید مواجه کند به همین دلیل تک نرخی شدن ارز را می توان عامل اصلی آرامش برای داد و ستد در تمامی بازارها دانست.

منبع خبر : سرمایه ایرانی

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!