دسته بندی نشده

طرح محدود کردن استفاده از اسلحه در آمریکا اجرا می‌شود؟

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک گروه از سناتورهای آمریکا از دو حزب جمهوریخواه و دموکرات به طرحی در مورد محدود کردن استفاده از اسلحه به منظور کاهش اقدامات خشونت آمیز در کشور به توافق رسیدند. گروهی متشکل از ۲۰ قانونگذار دموکرات و جمهوریخواه در بیانیه ای اعلام کرد که امروز ما یک پیشنهاد مشترک و …

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک گروه از سناتورهای آمریکا از دو حزب جمهوریخواه و دموکرات به طرحی در مورد محدود کردن استفاده از اسلحه به منظور کاهش اقدامات خشونت آمیز در کشور به توافق رسیدند.

گروهی متشکل از ۲۰ قانونگذار دموکرات و جمهوریخواه در بیانیه ای اعلام کرد که امروز ما یک پیشنهاد مشترک و دو حزبی را برای محافظت از کودکان آمریکا، ایمن نگه داشتن مدارس و کاهش خطر خشونت در سراسر کشورمان اعلام می کنیم.

براساس بیانیه قانونگذاران آمریکا، طرح ما منابع مورد نیاز سلامت روان را افزایش می‌دهد، ایمنی مدرسه و حمایت از دانش‌آموزان را بهبود می‌بخشد و کمک می‌کند مجرمان خطرناک و کسانی که به عنوان بیمار روانی شناخته می‌شوند، نتوانند سلاح بخرند.

سناتورها همچنین خواستار افزایش سرمایه گذاری در خدمات بهداشت روانی و منابع ایمنی مدارس و همچنین گنجاندن محکومیت های خشونت خانگی و احکام بازدارنده در پایگاه ملی بررسی سوابق شدند.

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا با استقبال از طرح سناتورها از قانونگذاران خواست تا آن را به سرعت تصویب کنند و در عین حال روشن کرد که این پیشنهادها به اندازه کافی پیش نمی روند.

بایدن در بیانیه ای در مورد طرح سناتورها گفت: درست است که این طرح هر کاری را که من فکر می کنم لازم است انجام نمی دهد، اما گام های مهمی را در جهت درست منعکس می کند و مهم ترین قانون ایمنی اسلحه خواهد بود که در چند دهه اخیر کنگره تصویب شده است.

به گفته بایدن، با حمایت هر دو حزب از این طرح هیچ بهانه ای برای تأخیر وجود ندارد و هیچ دلیلی وجود ندارد که به سرعت توسط سنا و مجلس تصویب نشود.

طرح پیشنهادی سناتورهای آمریکا در حالی ارائه می شود که ایالات متحده در ماه های گذشته شاهد اقدامات خشونت آمیز اسلحه بوده است، تیراندازی در ماه مه – یکی در یک مدرسه ابتدایی در ایالت تگزاس که منجر به کشته شدن ۱۹ کودک خردسال و دو معلم شد، و دیگری در یک سوپرمارکت در نیویورک که منجر به کشته شدن ۱۰ سیاهپوست شد – فشار زیادی را بر سیاستمداران برای انجام اقدامات انجام داده است.


منبع

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!