دسته بندی نشده

ضرورت انتقال حساب‌های بانکی شرکت‌های بزرگ معدنی به خراسان جنوبی

– اخبار استانها – علیرضا خامه‌زر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند، با اشاره به بررسی مشکلات ناشی از اجرای نقشه‌برداری پهپادی برای محاسبه حقوق دولتی در معادن استان، اظهار داشت: با توجه به آزمایشی بودن این طرح و مشکلات فنی، اجرای این طرح باید ابتدا به صورت محدود و در معادن بزرگ اجرا …

– اخبار استانها –

علیرضا خامه‌زر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند، با اشاره به بررسی مشکلات ناشی از اجرای نقشه‌برداری پهپادی برای محاسبه حقوق دولتی در معادن استان، اظهار داشت: با توجه به آزمایشی بودن این طرح و مشکلات فنی، اجرای این طرح باید ابتدا به صورت محدود و در معادن بزرگ اجرا تا معایب و اشکالات فنی احصا و رفع شود. 

وی با بیان اینکه تاکنون ۴۲ جلسه شورای گفت‌وگو بین دولت و بخش خصوصی در استان تشکیل شده است گفت: در سال گذشته ۴۵ مصوبه استانی داشته‌ایم که ۳۱ مصوبه تاکنون اجرایی و مابقی در حال پیگیری است. 

رئیس اتاق بازرگانی بیرجند با اشاره به اینکه در جلسات، شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در استان سه مصوبه در زمینه آزادسازی بلوکه‌ها، پهنه‌ها و مزایده‌های منجمد معادن استان مطرح شده است گفت: در این راستا مقرر شد سازمان صمت استان فرآیند آزادسازی بلوکه‌ها و پهنه‌های اکتشافی و امکان واگذاری محدوده‌هایی که پس از تشریفات مزایده متقاضی نداشتند را از طریق مکاتبه‌ای در سطح ملی پیگیری کنند که محقق نشده است. 

وی با بیان اینکه متاسفانه مدیران استان آن گونه که باید دغدغه‌مند نیستند، نمایشگاه معدن و صنایع معدنی وابسته تهران در آبان ماه سال جاری را یکی از بزرگترین رویدادهای حوزه معدن در کشور دانست و افزود: بخش خصوصی استان با جدیت به دنبال ایجاد پاویون در این نمایشگاه است و از دستگاه‌های دولتی تقاضای حمایت در این بخش را دارد‌. 

رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن کشاورزی بیرجند با تأکید بر لزوم حمایت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان جهت حضور در رویدادهای اقتصادی گفت: امیدواریم با برنامه ریزی درست بتوانیم همه ساله در این نمایشگاه حضور پررنگ و موثری داشته باشیم. 

وی با اشاره به اینکه استان خراسان جنوبی به عنوان استان معدنی باید میزبان رویدادهای بزرگ حوزه معدن و صنایع معدنی باشد عنوان کرد: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در سال جاری یا نهایتاً سال آینده نمایشگاه معدن را در استان داشته باشیم. 

خامه‌زر با ابراز گلایه از روند طولانی سرپرستی برخی از مدیران در استان، خواستار اخذ نظر بخش خصوصی در انتصاب مدیران اقتصادی استان شد. 

رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن کشاورزی بیرجند با اشاره به ضرورت انتقال حساب‌های بانکی و پروانه‌های مالیاتی شرکت‌های بزرگ معدنی به استان، افزود: باید تمهیداتی اتخاذ گردد تا راهکارهایی جهت خروج نقدینگی از استان در نظر گرفته شود. 

منبع خبر : ایران اکونا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!