اخبار اقتصادی و صنعتیصنعت و تجارت

صرفه‌جویی ارزی یک میلیارد دلاری با انجام بومی‌سازی در ایمیدرو

به گزارش بیابانک نیوز، به نقل از وزارت صنعت، وجیه‌الله جعفری در نشستی با حضور معاون سیاست‌گذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اظهار کرد: برگزاری جشنواره «اینوماین» توسط ایمیدرو با هدف شناسایی ایده‌های ارزش‌آفرین، موجب شد تا جریان فناورانه در حوزه معدن و صنایع معدنی بیش از پیش مورد توجه واقع …

به گزارش بیابانک نیوز، به نقل از وزارت صنعت، وجیه‌الله جعفری در نشستی با حضور معاون سیاست‌گذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اظهار کرد: برگزاری جشنواره «اینوماین» توسط ایمیدرو با هدف شناسایی ایده‌های ارزش‌آفرین، موجب شد تا جریان فناورانه در حوزه معدن و صنایع معدنی بیش از پیش مورد توجه واقع و طرح‌های پژوهشی بسیاری توسط نخبگان ارائه شود.

وی گفت: طرح توانمندسازی دانش‌آموختگان بخش معدن و صنایع معدنی ایمیدرو نیز از دیگر اقداماتی بود که این سازمان با هدف تربیت نیروی مهارتی راه‌اندازی کرده است.

معاون وزیر صمت تامین مالی را لازمه جذب و حمایت از ایده‌ها دانست و ادامه داد: تامین مالی از طریق بازار سرمایه و بخشی از اعتبارات سازمان‌های توسعه‌ای می‌تواند شرایط را برای حمایت از دانش‌بنیان‌ها و مراکز علمی‌ای که به رفع نیازهای فناورانه معدن و صنایع معدنی کمک می‌کنند، تسهیل کند.

وی با بیان اینکه توسعه حوزه نوآوری و فناوری در شمار اولویت‌های ایمیدرو قرار دارد، اظهار کرد: قوانین مربوط به این حوزه و آیین‌نامه‌های آن پشتوانه ایجاد حرکت هستند. در این زمینه، نیروی انسانی متخصص باید محور امور قرار گیرد. برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی با شرکت‌های زیرمجموعه و تابعه و راه‌اندازی دبیرخانه مشترک همراه با معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری نیز از اهداف این سازمان برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های فناورانه و شرکت‌های دانش‌بنیان است.

جعفری تصریح کرد: معدن و صنایع معدنی در بخش اکتشاف، استخراج و به‌ویژه فراوری دارای موضوع‌های فناورانه است و از سوی دیگر، تامین ماشین‌آلات و تجهیزات از طریق بومی‌سازی، دیگر رویکردی است که در ایمیدرو مورد توجه است.

وی افزود: این سازمان با راه‌اندازی سامانه جامع بومی‌سازی زنجیره آهن و فولاد ایران، شرایط را برای ارتباط بین تامین‌کننده و مصرف‌کننده تجهیزات بومی‌سازی‌شده فراهم کرده است.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!