اخبار اقتصادی و صنعتیاقتصاد کلان

صدور بیش از ۳ هزار مجوز پرواز در ایام اربعین

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از صدا و سیما، جعفر یازرلو از صدور سه هزار و ۶۱۷ مجوز پرواز اربعین خبر داد. وی افزود: در عملیات پروازی اربعین ۱۴۰۲، فهرست دفاتر حائز شرایط فروش آنلاین OTA برای نمایش و فروش مستقیم بلیت الکترونیکی برای زائران اربعین اعلام شد. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: …

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از صدا و سیما، جعفر یازرلو از صدور سه هزار و ۶۱۷ مجوز پرواز اربعین خبر داد.

وی افزود: در عملیات پروازی اربعین ۱۴۰۲، فهرست دفاتر حائز شرایط فروش آنلاین OTA برای نمایش و فروش مستقیم بلیت الکترونیکی برای زائران اربعین اعلام شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: شرکت‌های هواپیمایی برای فروش بلیت‌های اربعین باید از طریق سایت رسمی فروش خود اقدام کنند.

یازرلو ادامه داد: در صورتی که شرکت‌های هواپیمایی زیرساخت لازم را برای فروش بلیت نداشته باشند صرفاً مجاز به عرضه بلیت در بازه زمانی اربعین ۲۷ مرداد تا ۲۰ شهریور از طریق شرکت‌های آرا جهان نوین گستر اطلس، آبنوس گشت تهران و سفرهای علی بابا هستند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: شرکت‌هایی که تا به امروز مجوز فوق‌العاده پروازهای اربعین را گرفته‌اند شامل آتا، ایران ایر، قشم، ایرتور، هواپیمایی کیش، پویا و ساها است.

وی ادامه داد: تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی هم که مجوزهای پروازهای برنامه‌ای عتبات را دارند که پروازهای آن‌ها نیز مطابق برنامه انجام می‌شود.

وی افزود: تاکنون تعداد سه هزار و ۶۱۷ مجوز از طرف سازمان هواپیمایی در بازه زمانی پروازهای اربعین برای شرکت‌های هواپیمایی صادر شده است و تعدادی از شرکت‌ها هم درخواست جدید داده‌اند که در حال بررسی است.

به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، از شرکت‌های هواپیمایی خواسته شده رئیس ایستگاه پاسخگو و تصمیم گیر در فرودگاه‌های نجف و بغداد مستقر کنند.

وی گفت: هرگونه فروش خارج از دو روش مذکور یعنی پایگاه رسمی فروش و یا دفاتر منتخب فروش برخط، تخلف است و متخلفان به مراجع نظارتی معرفی خواهند شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی تصریح کرد: سال گذشته ۸۰ درصد پروازهای اربعین به فرودگاه نجف و ۲۰ درصد به فرودگاه بغداد بود و ۶۵ درصد از این تعداد پروازها از مبدا فرودگاه امام خمینی (ره) و مابقی از فرودگاه‌های دیگر انجام شد.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!