پترو پالایش

صادرات گاز ایران به ترکیه حداقلی شد

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی، مرکز آمار کمیسیون اروپا (یورو استات) کل صادرات گاز طبیعی ایران به ترکیه در ۱۰ ماه سال جاری میلادی را ۳ میلیارد و ۹۴۰ میلیون متر مکعب اعلام کرد. صادرات گاز ایران به ترکیه در این دوره نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۹ درصد کاهش داشته است؛ ایران در …

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی، مرکز آمار کمیسیون اروپا (یورو استات) کل صادرات گاز طبیعی ایران به ترکیه در ۱۰ ماه سال جاری میلادی را ۳ میلیارد و ۹۴۰ میلیون متر مکعب اعلام کرد.

صادرات گاز ایران به ترکیه در این دوره نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۹ درصد کاهش داشته است؛ ایران در ماه‌های ژانویه تا اکتبر سال قبل، ۷ میلیارد و ۷۴۶ میلیون متر مکعب گاز به ترکیه صادر کرده بود.

بررسی آمار یورو استات از صادرات ماهانه گاز طبیعی ایران به ترکیه نشان می‌دهد طی چهار ماه گذشته صادرات گاز ایران به این کشور به حداقل رسیده و ایران طی این دوره فقط حدود ۲۰۰ میلیون متر مکعب گاز به این کشور صادر کرده است.

در حالی که ایران طی سال‌های اخیر به طور متوسط هر ماه ۵۰۰ تا ۹۰۰ میلیون مترمکعب گاز به ترکیه صادر کرده است، اما در ماه جولای ۲۰۲۳ برابر با تیر سال جاری صادرات گاز ایران به ترکیه به صفر رسید. ایران ماه پیش از آن ۴۱۹ میلیون متر مکعب گاز به این کشور صادر کرده بود.

در ماه اوت نیز رقم صادرات گاز ایران به ترکیه از ۷۴ میلیون متر مکعب بیشتر نشد. آمار جدید یورو استات نشان می‌دهد ایران در ماه سپتامبر ۲۰۲۳ برابر با شهریور سال جاری نیز هیچ گازی به ترکیه صادر نکرده و در ماه اکتبر برابر با مهر نیز تنها ۱۲۸ میلیون متر مکعب گاز به این کشور فروخته است. ایران در اکتبر سال ۲۰۱۲ بالغ بر ۶۷۱ میلیون مترمکعب گاز به ترکیه صادر کرده بود.

منبع: تسنیم

منبع خبر : سرمایه ایرانی

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!