دسته بندی نشده

شهرداری اصفهان، غرفه برتر نمایشگاه شهر پایدار

سیدمصطفی اعتصامی در گفتگویی، اظهار کرد: در نخستین نمایشگاه بین‌المللی شهر پایدار که از ششم تا نهم بهمن‌ماه امسال در سالن نمایشگاه‌های بین‌المللی جزیره کیش برگزار شد، حدود ۲۸۰ شرکت‌کننده از شهرداری‌ها، وزارتخانه‌ها، دانشگاه‌ها، اپراتورها، شرکت‌های دانش‌بنیان و سازمان‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه شهر پایدار و شهر هوشمند حضور داشتند. وی با اشاره به …

سیدمصطفی اعتصامی در گفتگویی، اظهار کرد: در نخستین نمایشگاه بین‌المللی شهر پایدار که از ششم تا نهم بهمن‌ماه امسال در سالن نمایشگاه‌های بین‌المللی جزیره کیش برگزار شد، حدود ۲۸۰ شرکت‌کننده از شهرداری‌ها، وزارتخانه‌ها، دانشگاه‌ها، اپراتورها، شرکت‌های دانش‌بنیان و سازمان‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه شهر پایدار و شهر هوشمند حضور داشتند.

وی با اشاره به محورهای نخستین نمایشگاه بین‌المللی شهر پایدار ادامه داد: دولت هوشمند، مدیریت شهری هوشمند، موضوعات محیط زیستی، اقتصاد پایدار، انرژی‌های سبز، حمل‌ونقل پایدار، تجهیزات و زیرساخت‌های شهر هوشمند از جمله محورهای این نمایشگاه بود.

مدیرکل نوسازی و تحول اداری شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: با توجه به حضور شهرداری‌ها در این نمایشگاه، تجربیات و دستاوردهای هرکدام از آنها در حوزه مدیریت شهری ارائه شد و زمینه بهره‌گیری از این تجربیات و دستاوردها را برای سایر شهرها فراهم کرد.

وی با بیان اینکه شهرداری اصفهان نیز در نخستین نمایشگاه شهر پایدار حضور فعال داشت، اضافه کرد: حضور شهرداری اصفهان در این نمایشگاه باعث شد علاوه بر ارائه و نمایش دستاوردهای مدیریت شهری این شهر در زمینه خدمات الکترونیکی و هوشمندسازی به مسئولان و مقامات بازدیدکننده از نمایشگاه، ارتباط خوبی با شرکت‌های دانش‌بنیان و نهادهایی که در نمایشگاه شرکت کرده بودند، برقرار شود و از ظرفیت آن‌ها برای انجام پروژه‌ها و طرح‌های هوشمندسازی در شهر استفاده شود.

اعتصامی ارائه دستاوردهای حضور شهرداری اصفهان در این نمایشگاه به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری اصفهان و سازمان جغرافیایی کشور و همچنین فروش بعضی از سامانه‌های تولید شده توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان به سایر شهرداری‌ها اشاره کرد.

وی افزود: مذاکرات اولیه جهت عقد تفاهم‌نامه‌های همکاری و قرارداد در حوزه سازمان پارک‌ها و فضای سبز و همچنین سازمان مدیریت پسماند با چند شهرداری انجام شده است.

مدیرکل نوسازی و تحول اداری شهرداری اصفهان با بیان اینکه شهرداری اصفهان جزو غرفه‌های برتر نخستین نمایشگاه بین‌المللی شهر پایدار شناخته شد، افزود: تندیس و لوح تقدیرنامه بابت حضور فعال و همچنین محتوای ارائه شده در غرفه شهرداری اصفهان به این شهرداری اعطا شد.

وی تاکید کرد: موضوعاتی همچون زیرساخت شهر هوشمند، اقتصاد هوشمند، مدیریت و حکمروایی هوشمند، حمل‌ونقل هوشمند، مدیریت بحران و ایمنی، مدیریت فضای سبز هوشمند و اکولوژی سبز، مدیریت هوشمند پسماند، شهرسازی و توسعه شهری هوشمند، مدیریت انرژی تأسیسات و شبکه هوشمند، سامانه هوشمند ناوگان حمل‌ونقل عمومی، آموزش و فرهنگ‌سازی شهر هوشمند و سامانه‌های شهرداری الکترونیکی و همچنین نقشه راه شهر هوشمند به عنوان برنامه راهبردی هوشمندسازی شهر در غرفه شهرداری اصفهان ارائه شد.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!