دسته بندی نشده

شاهد تحول خوبی در نظام مالیاتی هستیم

به گزارش ایرنا، «مهدی صادقی شاهدانی» روز چهارشنبه در اولین هم‌اندیشی اعضای جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران اظهار داشت: جامعه مشاوران رسمی مالیاتی باید در این عرصه ورود کنند و برای نظام مالیاتی کارآمدی در جهت کمک به‌نظام اجرایی نقش خود را ایفا کنند. وی افزود: باید جریان تحولی را ایجاد کنیم، چراکه جریان حرفه‌ای …


به گزارش ایرنا، «مهدی صادقی شاهدانی» روز چهارشنبه در اولین هم‌اندیشی اعضای جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران اظهار داشت: جامعه مشاوران رسمی مالیاتی باید در این عرصه ورود کنند و برای نظام مالیاتی کارآمدی در جهت کمک به‌نظام اجرایی نقش خود را ایفا کنند.

وی افزود: باید جریان تحولی را ایجاد کنیم، چراکه جریان حرفه‌ای از جریان علمی در جهان مورد قبول تر است.

رییس شورای‌عالی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی با اشاره به اینکه دوره‌های تخصصی مالیاتی باید برگزار شود گفت: همه مشاوران باید نسبت به هوشمندسازی نظام مالیاتی آگاه شوند و این هوشمندسازی را مورد بررسی قرار دهند.

وی ادامه داد: از تجارب نظام‌های مالیاتی سایر کشورها بهره ببریم و در کشورمان مطابق قوانین پیاده‌سازی کنیم از این رو نیاز است تا مشاوران ایده‌ها و تجارب خود را به سازمان امور مالیاتی اعلام کنند تا در مجامع و مجله تخصصی مورد بحث قرار گیرد.

صادقی شاهدانی بر ارائه مدرک حرفه‌ای مالیاتی تاکید کرد تا در عرصه بین‌الملل مشاوران بتوانند از آن بهره ببرند.

وی با بیان اینکه تعامل دوطرفه بین سازمان امور مالیاتی کشور و جامعه مشاوران کشور وجود دارد گفت: شکل‌گیری نهاد غیردولتی زحمات زیادی دارد امیدواریم بتوانیم از تجربه و دستاوردهای مشاوران مالیاتی کشور بتوانیم استفاده کامل کنیم.

رییس شورای‌عالی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی تاکید کرد: وقتی به گذشته نگاه می‌کنیم شاهد تحول خوبی در نظام مالیاتی هستیم و افراد بسیاری در این امر تأثیرگذار بوده‌اند، تفاوت قابل‌توجهی است اما کافی نیست و ما نتوانسته به سهم قابل‌قبول در اقتصاد کشور دست‌یابیم.

وی بیان داشت: برای آنکه نظام اقتصادی و دولت کارآمد داشته باشیم باید به سمت مالیات حرکت کنیم، نظام مالیاتی کمک می‌کند تا نظام دولتی به سطح قابل‌قبول پرداخت برای حقوق کارکنان و خدمات‌رسانی به مردم داشته باشد.

صادقی شاهدانی با بیان اینکه باید به سهم قابل‌توجه مالیات در تولید ناخالص حرکت کنیم، گفت: سازمان مالیاتی با پرونده‌های بسیاری مواجه است، جامعه مشاوران در برداشت این بار که طی سالیان متوالی برای این سازمان ایجاد شده است، تدبیر کند.

وی خاطرنشان کرد: جامعه مشاوران به بحث تشخیص و رسیدگی در پرونده‌ها به سازمان امور مالیاتی کمک کنند.

رییس شورای‌عالی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی با بیان اینکه اعضای جامعه مشاوران مالیاتی برند هستند، گفت: باید از آن مراقبت کنند تا مورد سوءاستفاده و دستخوش تغییر قرار نگیرد، متأسفانه بعضی از افراد بدون اینکه تخصص و مدرک مرتبط داشته باشند با استفاده از نام این مجموعه اقدام به مشاوره می‌کنند.

 وی افزود: ۹۹.۹ درصد مراقب این برند هستند، اما افرادی سوءاستفاده می‌کنند، از این ‌رو باید در پاسداری از برند مشاوران اقدام کرد.  

صادقی شاهدانی با تاکید بر اینکه جامعه مشاوران ظرفیت جریان کارشناسی در نظام سیاست‌گذاری مالیاتی را دارد گفت: باید در این زمینه حساسیت ایجاد کرد و در رشته‌های مالیاتی به‌صورت تخصصی ورود کرد.

وی ابراز کرد: جامعه مشاوران مالیاتی بر روی بیمه مسئولیت کار کنید و این امر مهم را موردتوجه قرار دهید.


منبع

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!