اخبار اقتصادی و صنعتیاقتصاد کلان

“سیمان و میلگرد” رایگان برای مناطق زلزله‌زده خوی

به گزارش سرمایه ایرانی، به‌دنبال وقوع زلزله شامگاه هشتم بهمن در استان آذربایجان غربی و شهرستان خوی که باعث وارد آمدن خسارت‌هایی به زیرساخت‌ها و خانه‌های اهالی این منطقه شد، بنیاد مستضعفان برای جبران بخشی از خسارت‌های وارده به این مناطق، تصمیماتی را اتخاذ کرد. براساس این گزارش پس از هماهنگی به عمل آمده میان …

به گزارش سرمایه ایرانی، به‌دنبال وقوع زلزله شامگاه هشتم بهمن در استان آذربایجان غربی و شهرستان خوی که باعث وارد آمدن خسارت‌هایی به زیرساخت‌ها و خانه‌های اهالی این منطقه شد، بنیاد مستضعفان برای جبران بخشی از خسارت‌های وارده به این مناطق، تصمیماتی را اتخاذ کرد.

براساس این گزارش پس از هماهنگی به عمل آمده میان بنیاد مستضعفان، وزارت کشور و استانداری آذربایجان غربی، بنیاد مستضعفان سیمان و میلگرد مورد نیاز برای بازسازی مناطق خسارت‌دیده این منطقه را به صورت رایگان تأمین خواهد کرد.

در هماهنگی به عمل آمده مقرر شد، پس از ارزیابی دقیق خسارت‌ها توسط استانداری و مراجع ذی‌ربط، این مصالح در اختیار بنیاد مسکن قرار داده شود تا برای بازسازی این مناطق مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

علاوه بر این موارد بنیاد مستضعفان، ارسال محموله‌هایی اضطراری شامل آب، لبنیات و … را برای کمک به مردم زلزله‌زده این مناطق عهده‌دار شد.

بنیاد مستضعفان، با توجه به ادامه‌دار بودن روند سنوات قبل بنیاد مستضعفان در تأمین سیمان مورد نیاز برای بازسازی مناطق آسیب‌دیده از سوانح طبیعی، تا امروز بیش از «یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن سیمان رایگان» توسط این بنیاد در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته است.

منبع: تسنیم

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!