اقتصاد کلان

سیاست ما حمایت از صنایع کوچک است

به گزارش سرمایه ایرانی، عباس علی آبادی امروز _دوشنبه بیست‌وسوم مردادماه_ در آئین افتتاح ۲۰ طرح صنعتی، زیرساختی و واحدهای راکد شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۹۴۸ میلیارد تومان اظهار کرد: امروز روز مبارکی برای صنایع کشور است؛ به همه دست‌اندرکاران خدا قوت می‌گویم. کشور ما به‌خاطر موقعیت جغرافیایی وضعیت …

به گزارش سرمایه ایرانی، عباس علی آبادی امروز _دوشنبه بیست‌وسوم مردادماه_ در آئین افتتاح ۲۰ طرح صنعتی، زیرساختی و واحدهای راکد شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۹۴۸ میلیارد تومان اظهار کرد: امروز روز مبارکی برای صنایع کشور است؛ به همه دست‌اندرکاران خدا قوت می‌گویم. کشور ما به‌خاطر موقعیت جغرافیایی وضعیت خوبی دارد ما در بعضی مناطق مزیت کشاورزی نداریم، از این‌رو باید از ظرفیت‌ها برای توسعه صنعتی و تجارت استفاده کنیم.

وی افزود: سیاست ما در وزارت صمت حمایت از صنایع کوچک است. این صنایع با سرمایه‌گذاری کمتر، اشتغال‌آفرینی زیادی دارند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه صنایع کوچک چابک هستند، گفت: این صنایع نیاز به سرمایه‌های بزرگ ندارند و می‌توانند با دانش‌محور بودن و ایجاد ارزش افزوده به توسعه کشور اقتصادی و اشتغالزایی کشور کمک کنند.

وی تاکید کرد: امروز ٩ طرح زیربنایی با ١٨٨ میلیارد تومان، هفت طرح صنعتی با یک هزار و ٨٣۵ و چهار واحد راکد با ٩٢۴ میلیارد تومان اشتغالزایی ٧٢٣ نفر به بهره‌برداری می‌رسانیم، امیدوارم بتوانیم در راهبرد وزارت صمت ضمن حمایت از این واحدها، نقاط ضعف آنها را نیز شناسایی و آسیب‌شناسی کنیم.

علی‌آبادی گفت: نیاز است تا خوشه‌های صنعتی تشکیل شده تا زمینه را برای مقاوم کردن صنایع و کاهش هزینه‌ها فراهم می‌شود، همچنین با رویکرد صنعتی و در قالب نهضتی در وزارت صمت، شهرک‌های صنعتی را توسعه و طرح‌های نیمه راکد را تکمیل می‌کنیم و سپس شهرک‌های صنعتی جدید را ایجاد خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: در این راستا دستگاه‌های دیگر را همراه می‌کنیم تا شاهد توسعه شهرک‌های صنعتی باشیم.

بهره‌برداری از طرح‌های صنعتی در ١١ استان

«فرشاد مقیمی» سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه این مراسم اظهار داشت: امروز در ١١ استان کشور طرح‌های صنعتی و زیربنایی و واحدهای راکد به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: در سراسر کشور طرح‌های متعدد صنعتی برای بهره‌برداری هستیم که سایر این طرح‌ها در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه این طرح‌ها در راستای گرامیداشت حمایت از صنایع کوچک برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم با مجموعه اقدامات و طرح‌ها بتوانیم در راستای اهداف کشورمان تأثیرگذار باشیم.

وی خاطرنشان کرد: طرح‌های صنایع نیازمند حمایت‌های وزیر صمت هستند.

منبع: ایرنا

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!