دسته بندی نشده

سهم ۲ درصدی دریا از تولید ناخالص داخلی- اخبار راه و مسکن – اخبار اقتصادی تسنیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حسن بیک‌محمدلو امروز در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی و دریانوردی ایران با اعلام این‌که سند تحول دولت در بخش دریایی سندی مترقی و پیشرفته است،‌ اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین مسائل این است که باید به سمت دریا به لحاظ فکری و ساختاری به‌صورت متمرکز حرکت کنیم. وی …

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حسن بیک‌محمدلو امروز در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی و دریانوردی ایران با اعلام این‌که سند تحول دولت در بخش دریایی سندی مترقی و پیشرفته است،‌ اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین مسائل این است که باید به سمت دریا به لحاظ فکری و ساختاری به‌صورت متمرکز حرکت کنیم.

وی با بیان این که ظرفیت دریایی کشور از بلاتکلیفی ساختاری رنج می‌برد، افزود: این وضعیت باعث شده تا با همکاری سازمان اداری و استخدامی شوراهای عالی صنایع دریایی،‌ اقیانوس‌شناسی و شورای عالی توسعه سواحل مکران با همدیگر ادغام شوند.

وی با اشاره به این‌که سهم دریا از تولید ناخالص داخلی حدود ۲ درصد است،‌گفت: این در حالی است که در کشورهای توسعه‌یافته سهم دریا از تولید ناخالص داخلی حدود ۳۰ درصد است.

معاون برنامه‌ریزی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به این‌که در نمایشگاه مباحث مربوط به تولید جرثقیل‌های ۲۵ تنی و مدیریت آب توازن کشتی‌ها (BWM) با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/


منبع

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!