دسته بندی نشده

سقوط دسته‌جمعی قیمت طلا و سکه/ ریزش قیمت سکه امامی از ۵۰۰ هزارتومان عبور کرد

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،قیمت طلا و سکه در سومین هفته مردادماه کاهش پیدا کرده است. بررسی نمودار بازار طلا نشان می‌دهد با اینکه طلا و سکه اولین روز هفته را صعودی آغاز کرده بود اما در پایان هفته جهت کلی نمودار نزولی شد به طوری که قیمت سکه امامی طی هفته اخیر حوالی …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،قیمت طلا و سکه در سومین هفته مردادماه کاهش پیدا کرده است. بررسی نمودار بازار طلا نشان می‌دهد با اینکه طلا و سکه اولین روز هفته را صعودی آغاز کرده بود اما در پایان هفته جهت کلی نمودار نزولی شد به طوری که قیمت سکه امامی طی هفته اخیر حوالی ۵۴۱ هزارتومان ارزان شد و قیمت طلا (هرمثقال) نیز ۱۷۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد.

تغییرات قیمت طلا طی ۷ روز گذشته

قیمت طلا ۱۸ عیار در دومین هفته مرداد حدود ۳۹ هزارتومان ارزان شد. قیمت هر گرم طلا ۲۴عیار نیز ۵۲ هزارتومان افزایش داشت و قیمت مثقال طلا نیز ۱۷۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد.

نام کالا قیمت شنبه (۱۴مردادماه) قیمت جمعه (۲۰مردادماه)
مثقال طلا ۱۰.۳۳۰.۶۱۳.۶۷ ۱۰.۱۶۰.۰۰۰
طلا ۱۸ عیار ۲.۳۸۴.۸۵۸.۳ ۲.۳۴۵.۵۰۰
طلا ۲۴ عیار ۳.۱۷۹.۱۵۰.۶۳ ۳.۱۲۷.۰۰۰
اونس جهانی طلا ۱۹۴۲.۹۰ ۱۹۲۰.۶۶

افزایش قیمت سکه طی ۷ روز گذشته

قیمت سکه بهار آزادی در دومین هفته مردادماه حدود ۴۴۶ هزارتومان افزایش یافت. همچنین قیمت سکه امامی ۵۴۱ هزارتومان ارزان شد. قیمت ربع سکه ۴۴۶ هزارتومان پایین آمد و کاهش قیمت سکه گرمی به ۲۰۲ هزارتومان رسیده است.

نام کالا قیمت شنبه (۱۴مردادماه) قیمت جمعه (۲۰مردادماه)
سکه طرح قدیم (بهار آزادی) ۲۵.۸۹۶.۷۹۲.۱۹۴ ۲۵.۴۵۰.۰۰۰
سکه طرح جدید (امامی) ۲۹.۱۴۱.۴۲۹.۳۳ ۲۸.۶۰۰.۰۰۰
نیم سکه ۱۵.۸۷۶.۰۱۵.۳۴ ۱۵.۴۰۰.۰۰۰
ربع سکه ۱۰.۸۹۶.۰۲۶.۵ ۱۰.۴۵۰۰.۰۰۰
سکه گرمی ۶.۳۵۲.۹۹۸.۶۱ ۶.۱۵۰.۰۰۰

دلیل افت قیمت طلا و سکه چیست؟

قیمت طلا و سکه به دلیل تعطیل شدن بازار طلا در تعطیلات محرم بالا رفته بود. کارشناسان همان زمان پیش بینی کرده بودند که این افزایش دلیل منطقی ندارد و به‌زودی قیمت‌ها به روند نزولی بازخواهد گشت.

همچنین طبق پیش بینی قیمت طلا و سکه برخی از فعالان بازار گفته بودند که به دلیل ثبات نسبی قیمت دلار جهش چندانی در قیمت طلا و سکه تا پایان شهریور نخواهیم داشت. اما شب گذشته خبر توافق با آمریکا با ایران برای آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران و تبادل زندانیان منتشر شد که طبق آن قرار است بالای ۶ میلیارد دلار از پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی و عراق آزاد شود. به‌نظر می‌رسد بازار دلار تحت تاثیر این خبر از فردا کاهشی شود و قیمت طلاوسکه نیز به پیروی از آن روند نزولی را در پیش گیرد.

نمودار تغییر قیمت طلا طی ۷ روز گذشته

*خط قرمز تغییر قیمت طلا ۱۸ عیار / خط سبز تغییر قیمت طلا ۲۴ عیار / خط آبی تغییر قیمت مثقال طلا

نمودار تغییر قیمت سکه طی ۷ روز گذشته

*خط قرمز تغییر قیمت سکه طرح جدید / خط سبز تغییر قیمت نیم سکه / خط آبی تغییر قیمت سکه طرح قدیم / خط بنفش تغییر قیمت سکه گرمی / خط فیروزه تغییر قیمت ربع سکه

قیمت سکه امروز بیست مرداد

۲۲۳۲۲۵

منبع خبر : خبر آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!