اقتصاد کلان

سرمایه‌گذاری ۵ میلیارد دلاری برای توسعه ۱۰ هزارمگاواتی نیروگا‌ها

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،محمود کمانی رئیس سازمان انرژی‌های تجدید پذیر آئین امضای تفاهم نامه تأمین مالی احداث نیروگاه‌های تجدید پذیر از محل منابع صندوق توسعه ملی گفت: این تسهیلات برای ساخت ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر اختصاص می‌یابد. به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،وی افزود: در گام نخست چهار هزار و ۵۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر با این …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،محمود کمانی رئیس سازمان انرژی‌های تجدید پذیر آئین امضای تفاهم نامه تأمین مالی احداث نیروگاه‌های تجدید پذیر از محل منابع صندوق توسعه ملی گفت: این تسهیلات برای ساخت ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر اختصاص می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،وی افزود: در گام نخست چهار هزار و ۵۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر با این تسهیلات ساخته می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،معاون وزیر نیرو برنامه وزارت نیرو برای توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر را برنامه‌ای جامع دانست و افزود: تعهد اولیه احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر بود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،کمانی ادامه داد: اخیراً در جلسه شورای‌عالی انرژی مصوب شد در یک دوره ۵ ساله ۳۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر احداث شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،وی خاطرنشان کرد: توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در برنامه هفتم توسعه هم مورد تأکید قرار گرفته که به دلیل ناترازی در سخت و برق نیاز مبرم به توسعه آنها داریم.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،رئیس ساتبا اضافه کرد: ۸۰ درصد توسعه نیروگاهی در جهان متعلق به نیروگاه‌های تجدیدپذیر است و کشور ما هم باید در این زمینه پیشرفت داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،کمانی افزود: اکنون حدود ۸۰ میلیارد لیتر سوخت مایع در نیروگاه‌های کشور مصرف می‌شود که با نرخ صادراتی مازوت به قیمت ۱ دلار و ۴۵ سنت حدود ۱۵ میلیارد دلار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر خاطر نشان کرد: اگر این میزان تبدیل شود از محل آن می‌توان به‌راحتی ۳۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر را احداث کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،معاون وزیر نیرو به مصوبه شورای‌عالی انرژی برای احداث ۱۵ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر اشاره کرد و گفت: چهارهزار و ۵۰۰ مگاوات آن با قید فوریت احداث می‌شود و ۱۰ هزار مگاوات هم به‌تدریج اجرایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،کمانی از تأمین مالی صندوق توسعه ملی برای احداث این میزان نیروگاه خبر داد که مصوبه شورای اقتصاد آن نیز اخذ شده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،وی گفت: به‌زودی مناقصه‌های لازم نیز برگزار خواهد شد و همچنین از مصوبه قبلی در باره احداث چهارهزار مگاوات اکنون سه هزار مگاوات مشخص شده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،رئیس ساتبا به نکته صندوق توسعه در باره بازگشت سرمایه داده شده اشاره کرد و گفت: دولت در این باره تعهد داده است.

منبع خبر : اتاق ایران آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!