مسکن و حمل و نقل

ساخت شهر جدید چهارم و ۳ شهرک در اصفهان در دست پیگیری است – خبرگزاری مهر |

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، علیرضا قاری قرآن در بیست و یکمین جلسه قرارگاه مسکن، وضعیت پیشرفت اجرایی شهر جدید چهارم استان و شهرک‌های جی، مورچه خورت و سپاهان‌شهر را تشریح کرد و اظهار داشت: برای شهر جدید چهارم استان اصفهان مصوبه شورای برنامه‌ریزی و شورای عالی اخذ شده و پیگیری‌های لازم جهت دریافت …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، علیرضا قاری قرآن در بیست و یکمین جلسه قرارگاه مسکن، وضعیت پیشرفت اجرایی شهر جدید چهارم استان و شهرک‌های جی، مورچه خورت و سپاهان‌شهر را تشریح کرد و اظهار داشت: برای شهر جدید چهارم استان اصفهان مصوبه شورای برنامه‌ریزی و شورای عالی اخذ شده و پیگیری‌های لازم جهت دریافت مصوبه هیئت دولت انجام شده است.

وی با بیان اینکه مشاور برای انجام مطالعات طرح جامع این شهر انتخاب شده است، گفت: در حال حاضر در مرحله عقد قرارداد با شرکت عمران شهرهای جدید است؛ همچنین تاکنون مشاور در این رابطه پیش طرحی را آماده کرده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اضافه کرد: حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار واحد در این شهر جدید بارگذاری می‌شود و پس از تصویب طرح جامع و اخذ مصوبه هیئت دولت، اقدامات اولیه انجام می‌شود.

قاری قرآن افزود: همزمان مبحث ورود سرمایه‌گذار برای اجرای این شهر از طریق برگزاری جلساتی با حوزه وزارتی و بخش خصوصی در حال پیگیری است.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته برای شهرک مورچه خورت، جی و سپاهان‌شهر، خاطرنشان کرد: در مجموع بیش از یکهزار و ۴۰۰ هکتار اراضی مورد نظر شناسایی شده، جلساتی در این رابطه برگزار و برنامه‌ریزی لازم انجام شده است تا پس از سیر مراحل مرتبط، تأمین مسکن انجام شود.

به گزارش مهر، شهر جدید چهارم، شهر شیخ بهایی نامگذاری شده است.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!