بورس و بازارهای مالی

ریزش بورس به اندازه رشد شاخص کل در ۵۰ سال

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرنگار مهر، هفته گذشته بازار یک ریزش هیجانی گسترده داشت که در تاریخ بازار سرمایه بی سابقه بود، شاخص کل بورس در هفته گذشته بیش از ۲۳۵ هزار واحد ریزش کرد، بورس تهران در سال ۱۳۴۷ تأسیس شده و تا سال ۱۳۹۷ توانسته بود ۲۳۵ هزار …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرنگار مهر، هفته گذشته بازار یک ریزش هیجانی گسترده داشت که در تاریخ بازار سرمایه بی سابقه بود، شاخص کل بورس در هفته گذشته بیش از ۲۳۵ هزار واحد ریزش کرد، بورس تهران در سال ۱۳۴۷ تأسیس شده و تا سال ۱۳۹۷ توانسته بود ۲۳۵ هزار واحد رشد کند، حال بورس به اندازه‌ای بزرگ شده است که در یک هفته بیش از ۲۳۵ هزار واحد اصلاح می‌کند. البته این اصلاح و با این ضرب را باید اولین رکورد سنگین ریزش بورس در یک هفته دانست که قطعاً می‌تواند در آینده نوید روزهای سبز طوفانی را بدهد. زیرا هر ریزش شدید یک رشد شدید را در پی خواهد داشت و برعکس.

علی فراقی کارشناس بازار سرمایه در تحلیل وضعیت هفته گذشته بورس گفت: در زمانی قرار داریم که بازار سرمایه عملاً تا به امروز نامساعدترین هفته کاری خود را پشت سر گذاشته است. حال با توجه به نحوه معاملات هفته گذشته و دیدگاهی تکنیکالی و بنیادی که برای بازار وجود دارد قصد بر محتمل‌ترین روندی بازار می‌تواند پیش بگیرد داریم.

علی فراقی اضافه کرد: با توجه به شدت هیجانی که در اوایل هفته گذشته به بازار وارد شد، شاهد شکل گیری مقدار زیادی هیجان در بازار بودیم، سپس باز هم موج دوم فروش در نیمه دوم هفته را تجربه کردیم که علت آن ترس سهامداران خرد بود زیرا پس از مدت‌ها بازهم با هاله‌ای از ترس اقدام به فروش سهام خود کردند.

فراقی در پایان گفت: برای هفته آینده شروع با غلبه عرضه در بازار را احتمالاً داشته باشیم و پس از آن همانطور که قبل تر گفته شده بود در محدوده دو میلیون و دویست هزار واحد شاخص شاهد دومین موج تقاضا بعد از سه شنبه هفته گذشته است و در صورت حفظ قدرت خریداران دست کم در یک روز کاری برخلاف سه شنبه هفته آینده می‌توان وضعیت مثبت بورس را متصور بود.

منبع خبر : ایران اکونا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!