دسته بندی نشده

رکود ۹ ماهه در انتظار اقتصاد آمریکا

– اخبار اقتصادی – به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، برایان موینیهان، مدیر عامل بانک آمریکا (BoA) طی اظهاراتی هشدار داد که این کشور با یک رکود اقتصادی مواجه است که احتمالاً از سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ شروع خواهد شد و تا سه ماهه اول …

– اخبار اقتصادی –

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، برایان موینیهان، مدیر عامل بانک آمریکا (BoA) طی اظهاراتی هشدار داد که این کشور با یک رکود اقتصادی مواجه است که احتمالاً از سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ شروع خواهد شد و تا سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ ادامه دارد.

وی روز سه‌شنبه در کنفرانس تجاری “بررسی مالی” Financial Review پیش بینی کرد که رکود اقتصادی آمریکا عمیق نخواهد بود و کاهش نرخ‌های بهره در سه ماهه دوم سال آینده آغاز خواهد شد.

مدیر عامل بانک آمریکا تأکید کرد که این یک رکود “بسیار خفیف” در کل اقتصاد است.

یلن: اقتصاد آمریکا با “فاجعه” مواجه استوال استریت ژورنال: اقتصاد آمریکا امسال وارد رکود می‌شود

موینیهان گفت: من فکر نمی کنم که شما شاهد یک رکود عمیق باشید. این بیشتر یک رکود فنی خواهد بود تا یک افت عمیق در ایالات متحده.

بر اساس این گزارش، “رکود فنی” به این معنی است که طی دو فصل متوالی رشد منفی در تولید ناخالص داخلی واقعی یک کشور وجود داشته باشد.

موینیهان همچنین اظهار داشت که پیش بینی کنندگان این بانک فعال در بورس وال استریت انقباض سه ماهه ۰.۵ درصدی تا ۱ درصدی را برآورد می‌کنند.

در سال گذشته میلادی، فدرال رزرو آمریکا به منظور کاهش تورم بی‌سابقه چندین بار نرخ بهره بانکی را افزایش داده است. در ماه فوریه، این بانک افزایش نرخ بهره را به میزان یک چهارم تصویب کرد که کمترین میزان در چند ماه اخیر است، زیرا طبق گزارش‌ها، سرعت رشد قیمت مصرف‌کننده کاهش یافته است.

منبع خبر : ایران اکونا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!