اخبار اقتصادی و صنعتیاقتصاد کلان

رویکرد نظام مالیاتی، کاهش فشار بر تولید است

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از رسانه مالیاتی ایران، سید محمد هادی سبحانیان، با بیان اینکه اراده دولت بر حمایت از تولید است، اظهار کرد: به پیشنهاد دولت در دو سال گذشته، نرخ مالیات بر فعالیت‌های تولیدی دو واحد درصد در سال جاری و پنج واحد درصد در سال ۱۴۰۱ کاهش یافته است، …

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از رسانه مالیاتی ایران، سید محمد هادی سبحانیان، با بیان اینکه اراده دولت بر حمایت از تولید است، اظهار کرد: به پیشنهاد دولت در دو سال گذشته، نرخ مالیات بر فعالیت‌های تولیدی دو واحد درصد در سال جاری و پنج واحد درصد در سال ۱۴۰۱ کاهش یافته است، اگرچه این اقدام بخش قابل توجهی از درآمدهای مالیاتی دولت را از بین می‌برد، اما به جهت حمایت از تولید، پیگیری‌های لازم برای کاهش مالیات واحدهای تولیدی به طور جدی دنبال می‌شود.

وی افزود: رویکرد نظام مالیاتی بر کاهش فشار بر تولید و رفتن به سمت مالیات بر مصرف است. در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد از درآمدهای مالیاتی کشور مبتنی بر مالیات بر ارزش افزوده است که به موازات همین رویکرد است.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی به نقش و تأثیر لایحه مالیات بر مجموع درآمد در این زمینه هم اشاره کرد و گفت: هدف ما از این لایحه این است که بار مالیاتی را از تولید به سمت اشخاص ببریم، این لایحه تدوین شده و امیدواریم هرچه سریع‌تر نهایی شود و به به صحن مجلس برود.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!