دسته بندی نشده

روند احداث جاده چهارخطه بن_داران کند است

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، محمود بهارلویی امروز _ یکشنبه هفتم اسفند _ در نشست با ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان چهارمحال‌وبختیاری، با اشاره به مشکلات شهرستان بن اظهار کرد: پروژه‌های ملی در این شهرستان کلنگ‌زنی شد و اجرای آن‌ها نیاز مبرم و ضروری شهرستان است و می‌طلبد هرچه سریع‌تر اختصاص بودجه جهت …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، محمود بهارلویی امروز _ یکشنبه هفتم اسفند _ در نشست با ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان چهارمحال‌وبختیاری، با اشاره به مشکلات شهرستان بن اظهار کرد: پروژه‌های ملی در این شهرستان کلنگ‌زنی شد و اجرای آن‌ها نیاز مبرم و ضروری شهرستان است و می‌طلبد هرچه سریع‌تر اختصاص بودجه جهت افتتاح آنها در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: پروژه جاده چهارخطه بن_داران نزدیک سه سال گذشته کلنگ‌زنی شد و عملیات اجرایی آن کلید خورد اما روند اجرایی آن به کندی پیش می‌رود که باعث بروز مسائل و حوادث تلخ و ناگواری شده است.

نماینده شوراهای اسلامی شهرستان بن در شورای اسلامی استان چهارمحال‌وبختیاری گفت: کم‌توجهی و نقص و نصب نشدن به‌موقع علائم راهنمایی و رانندگی و تسطیح نبودن گود برداری‌ها و بر هم ریختگی عرض شانه‌های این جاده تصادفات متعدد منجر به جرح، فوت و خسارت جانی و مالی را به دنبال داشت.

وی ادامه داد: پروژه انتقال آب به بخشی از نقاط که از مطالبات اصلی و مهم مردم شهرستان بن است، نیازمند اختصاص بودجه‌های کافی برای بهره‌برداری خواهد بود.

بهارلویی تکمیل فاضلاب شهر بن و اختصاص اعتبار جهت فاضلاب شهرهای وردنجان و یان‌چشمه را مطرح کرد و گفت: عدم اجرای دقیق و مسائل کارشناسانه و سریع این پروژه مشکلات اجتماعی بسیاری را در شهر بن ایجاد کرد؛ همچنین با توجه به اینکه شهرها و روستاهای بخش مرکزی و شیدا نیاز مبرم به احداث بیمارستان شبانه‌روزی در شهرستان بن دارند، اختصاص بودجه جهت احداث آن را از ضروریات است.

وی بیان اینکه بسیاری از مدیران استان می‌توانند مرهم دردی برای مشکلات مردم باشند، بنابراین انتظار داریم در حفظ و بسط رسالت سازمانی کوتاهی نکنند، گفت: در حال حاضر شهرداری‌های شهرستان بن با کمبود ماشین‌آلات مواجه هستند و درآمد آنها بسیار محدود است و جوابگوی هزینه‌های شهر نیست، لذا روند توسعه به کندی انجام می‌شود.

نماینده شوراهای اسلامی شهرستان بن در شورای اسلامی استان چهارمحال‌وبختیاری خاطرنشان کرد: اعتبار لازم برای تکمیل ساختمان فرمانداری، فرهنگسرا، طرح احداث سالن بحران، زمین چمن و پیست دوومیدانی شهرستان بن و بازآفرینی بافت‌های فرسوده این شهرستان باید اختصاص یابد؛ اتصال چهار روستای آزادگان، پَهنا، تومانک و لارک نیز به اینترنت پرسرعت و افزایش سهمیه شهرستان بن از تسهیلات مسکن روستایی باید در دستور کار باشد.

وی اختصاص وام‌های بلاعوض یا کم‌بهره به کشاورزانی که باغات آنها بیمه نبوده است و دچار خسارت شده‌اند را ضروری دانست و ادامه داد: درباره درخواست ایجاد بند برای جلوگیری از آب‌های روان در فصولی که آب‌ها از حوزه خارج می‌شود، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قول مساعد داد.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!