اخبار اقتصادیاقتصاد کلان

رشد ۹ درصدی افزایش جابه‌جایی مسافر با وسایل نقلیه عمومی

فریبرز کرمی در گفتگویی، اظهار کرد: با توجه به ۲۸ نقطه حادثه‌خیز در استان کرمانشاه، اقدامات مشترکی با پلیس راه برای کاهش خطر و تصادفات انجام شده و اکیپ‌های مدیریتی و نظارتی در قبل و داخل قوس‌های نقاط خطرناک به صورت شبانه‌روزی مستقر شده‌اند. مدیرکل راهداری استان کرمانشاه گفت: تمام ۲۸ نقطه پرخطر در سطح …

فریبرز کرمی در گفتگویی، اظهار کرد: با توجه به ۲۸ نقطه حادثه‌خیز در استان کرمانشاه، اقدامات مشترکی با پلیس راه برای کاهش خطر و تصادفات انجام شده و اکیپ‌های مدیریتی و نظارتی در قبل و داخل قوس‌های نقاط خطرناک به صورت شبانه‌روزی مستقر شده‌اند.

مدیرکل راهداری استان کرمانشاه گفت: تمام ۲۸ نقطه پرخطر در سطح جاده‌های استان، آشکارسازی شدند و برای رفع نقطه حادثه‌خیز نیز از طریق هندسی برنامه‌ریزی شده است که با تخصیص اعتبارات مورد نیاز در سال ۱۴۰۲ و تا پایان فصل کاری، تمام ۲۸ نقطه حادثه‌خیز را رفع نقص هندسی خواهیم کرد.

کرمی گفت: با اقدامات صورت گرفته در طرح نوروزی و در مدت ۱۱ روزه از بیست‌وپنجم اسفندماه لغایت ششم فروردین، طبق آماری که در اختیار است، تصادفات فوتی ۲۹ درصد کاهش داشته و با پنج فوتی در تصادفات، این استان شاهد کاهش ۳۸ درصدی تلفات فوتی نسبت به سال قبل بوده است، درمجموع ۲۶ درصد کاهش کلیه تصادفات خساراتی و فوتی در جاده‌های استان کرمانشاه ثبت شده است.

وی اضافه کرد: پرترددترین محور استان کرمانشاه، مسیر رفت و برگشت کرمانشاه به بیستون با میانگین ۶۴ هزار تردد به صورت روزانه است، طبق آمار موجود ۳۹ درصد از ناوگان حمل و نقل در استان کرمانشاه در این ایام غیر بومی بودند.

مدیرکل راهداری و امور حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه ادامه داد: در مدت اعلام شده ۱۱ روزه، هفت درصد افزایش ورودی ناوگان غیربومی به داخل استان کرمانشاه ثبت شد؛ درمجموع ۷۵۸۰۳ مسافر توسط وسایل حمل و نقل عمومی جابه‌جا شده‌اند و نسبت به سال قبل رشد ۹ درصدی ثبت شده است.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!