دسته بندی نشده

رشد ۷۱ درصدی بودجه حمل‌ونقل در سال ۱۴۰۲/ دولت و مجلس باید افزایش قیمت‌ها را مهار کنند

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، محمد نورصالحی امروز _یکشنبه هفتم اسفند_ در نطق پیش از دستور هفتادوهشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تبریک اعیاد شعبانیه با اشاره به روند بررسی و تصویب بودجه اظهار کرد: در طول یک ماه بررسی بودجه، شش جلسه هیئت رئیسه، پنج جلسه علنی، ۲۷ جلسه تلفیق و …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، محمد نورصالحی امروز _یکشنبه هفتم اسفند_ در نطق پیش از دستور هفتادوهشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تبریک اعیاد شعبانیه با اشاره به روند بررسی و تصویب بودجه اظهار کرد: در طول یک ماه بررسی بودجه، شش جلسه هیئت رئیسه، پنج جلسه علنی، ۲۷ جلسه تلفیق و ۳۰ جلسه کمیسیون‌ها برگزار شد و در این بازه زمانی تعداد کل مصوبات شامل بررسی بودجه و لوایح درآمدی، ۷۵ مصوبه بود که فقط یک مورد آن به بودجه ۱۴۰۲ اختصاص داشت.

وی افزود: در این بازه زمانی ۴۱ لایحه درآمدی تصویب و ۳۳ مصوبه مورد ایراد هیئت انطباق قرار گرفت که دوباره بررسی و ایرادها برطرف شد؛ در نهایت شورای اسلامی شهر توانست با تأمل و دقت، در زمان مقرر بودجه ۱۴۰۲ و لوایح درآمدی را تصویب کند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تشریح آمار و ارقام بودجه تصریح کرد: بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری، مناطق و سازمان‌های وابسته به ۲۲ هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان رسید که حدود ۶۰ درصد نسبت به بودجه ۱۴۰۱ افزایش یافت.

وی افزود: اعتبارات هزینه‌ای در بودجه سال آینده ۵,۴۲۰ میلیارد تومان است که نسبت به مصوبه ۱۴۰۱ حدود ۸۰ درصد رشد داشته است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در بودجه سال آینده، ۱۳,۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار تملک دارایی‌ها ۶۵ درصد رشد داشته است، همچنین تملک دارایی مالی شامل اوراق مشارکت و تسهیلات ۱,۱۵۰ میلیارد تومان با ۱۳۰ درصد رشد تصویب شد.

وی افزود: جلسه آینده اصلاح بودجه ۱۴۰۰ بررسی خواهد شد که حدود ۵ درصد نسبت به مصوبه و متمم رشد داشته است.

رشد ۷۱ درصدی بودجه حمل‌ونقل در سال ۱۴۰۲

نورصالحی با تشریح اعداد بودجه در بخش‌های مختلف تصریح کرد: در بودجه ۱۴۰۲، هشت هزار میلیارد تومان مربوط به حوزه حمل‌ونقل، ۳,۷۴۰ میلیارد تومان مربوط به خدمات شهری، ۲,۶۰۰ میلیارد تومان مربوط به حوزه مالی و اقتصادی، ۲,۲۰۰ میلیارد تومان در حوزه سرمایه انسانی، ۲,۱۰۰ میلیارد تومان در حوزه فرهنگی اجتماعی و هزار میلیارد تومان در حوزه شهرسازی و عمران تعیین شده است.

وی خاطرنشان کرد: در بودجه سال آینده ۷۱ درصد رشد در حوزه حمل‌ونقل، ۷۶ درصد رشد در حوزه خدمات شهری و ۱۲۵ درصد رشد در حوزه فرهنگی و اجتماعی را شاهد هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تشریح بودجه حوزه فرهنگی اظهار کرد: سال گذشته جمع بودجه فرهنگی اجتماعی ۵۷۰ میلیارد تومان و امسال هزار میلیارد تومان بود، سال آینده نیز ۲,۱۷۸ میلیارد تومان برای این مهم پیش‌بینی شده که از این رقم ۱۰ درصد یعنی حدود ۱۸۵ میلیارد تومان به حقوق و دستمزد و بیش از دو هزار میلیارد تومان برای برنامه‌ها و پروژه‌ها اختصاص داده می‌شود که فقط یکی از این برنامه‌ها، ساخت مسجد و مجموعه فرهنگی در نقاطی است که تاکنون این زیرساخت‌ها وجود نداشته است.

وی تصریح کرد: اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان با صداقت، سلامت و شفافیت وقت گذاشتند و به‌رغم دغدغه‌های مختلف، مجموعه جامع و کاملی تحت عنوان بودجه ۱۴۰۲ را به تصویب رساندند.

دولت و مجلس باید افزایش قیمت‌ها را مهار کنند

نورصالحی با اشاره به مشکلات حوزه اقتصادی کشور گفت: با وجود افزایش بودجه سال آینده، در همین مدت بررسی بودجه مشاهده کردیم قیمت‌ها در کشور چقدر افزایش پیدا کرد، مجموعه دولت و مجلس باید افزایش قیمت‌ها را مهار کنند، زیرا همه مردم در این زمینه آسیب می‌بینند؛ شهرداری‌ها نیز نهاد مردمی هستند که در این میان با وجود رشد اینگونه قیمت‌ها آسیب می‌بینند.

وی گفت: حدود ۲۵ درصد برای رشد دستمزدها پیش‌بینی شده است اما به نظر می‌رسد این رقم باید بیشتر باشد تا توان اداره زندگی برای حقوق‌بگیران شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر لزوم کسب اطلاعات دقیق و شفاف از مراجع معتبر گفت: از همان روزهای نخست، اطلاعات بودجه در سایت شورای اسلامی شهر قرار گرفت و در این راستا برای تصویب نهایی از نظرات مردم استفاده کردیم، البته این بودجه همچنان در اختیار مردم است و می‌توانند آن را دنبال کنند.

لزوم بررسی نوبت ۲۰ روزه بازدیدها در بعضی از مناطق شهرداری

وی درباره طولانی شدن زمان دریافت پروانه ساختمانی اظهار کرد: قرار بود مردم در خانه پروانه بگیرند و تا پایان سال همه خدمات شهرسازی غیرحضوری باشد اما همچنان با نوبت ۲۰ روزه بازدید در بعضی مناطق مواجه هستیم، در این راستا مقرر شد مسئولان مربوط در این مناطق حضور یابند تا اوضاع بررسی شود.

نورصالحی با بیان اینکه در ماه پایانی سال و اوج هزینه‌ها هستیم، عده‌ای برای شهرداری کار کرده‌اند و به دنبال مطالبات خود هستند، در عین حال عده‌ای نیز به دنبال پرداخت مبلغ و کسب پروانه هستند، ادامه داد: هیچ موضوعی ضروری‌تر از این نیست که این مشکلات از سوی شورای معاونان شهرداری به صورت ویژه بررسی شود.

وی گفت: برای کسانی که به دنبال آن هستند تا بر اساس ضوابط پروانه ساختمانی بگیرند، جلسات صبح و عصر تشکیل شود تا بازه زمانی ۲۰ روزه برای بازدیدها و صدور پروانه کاهش پیدا کند، در غیر این صورت شاهد سوءمدیریت هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: اگر تعدادی از شهروندان پشت صف ماندند و نتوانستند در ماه اسفند امور مربوط به صدور پروانه را انجام دهند، زمانی تعیین می‌کنیم که با شرایط سال جاری، ابتدای سال آینده پروانه ساختمانی خود را با پرداخت هزینه مورد نظر کسب کنند، اما انتظار این است که تمام به درخواست‌ها تا بیست‌وهشتم اسفند پاسخ داده شود.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!