مسکن و حمل و نقل

رشد ۲۳ درصدی جابجایی مسافر از طریق حمل و نقل جاده‌ای – خبرگزاری مهر |

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی به نقل از وزارت راه و شهرسازی، بررسی روند ۱۰ ساله جابجایی مسافر در ۱۱ ماه اول سال نشان می‌دهد، بیشترین جابجایی مسافر درسال ۱۳۹۱ و به میزان ۲۰۷ میلیون نفر بوده است. معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده تعداد مسافر جابه‌جا شده (با …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی به نقل از وزارت راه و شهرسازی، بررسی روند ۱۰ ساله جابجایی مسافر در ۱۱ ماه اول سال نشان می‌دهد، بیشترین جابجایی مسافر درسال ۱۳۹۱ و به میزان ۲۰۷ میلیون نفر بوده است.

معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده تعداد مسافر جابه‌جا شده (با صورت‌وضعیت) در ۱۱ ماهه سال‌جاری ۱۱۶ میلیون نفر است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۹۴ میلیون نفر) ۲۳ درصد افزایش داشته است.

همچنین میزان بار حمل شده (با بارنامه) در بخش جاده‌ای در ۱۱ ماهه سال‌جاری با ۴۶۳ میلیون تن در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۴۵۷ میلیون تن) یک درصد افزایش داشته است. بدین ترتیب با بررسی روند ۱۰ ساله حمل بار بیشترین آمار در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۰، ۴۵۷ میلیون تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال، یک درصد بیشتر شده است.

میزان ترانزیت بخش جاده‌ای هم در ۱۱ ماهه سال‌جاری ۸/۵ میلیون تن است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۸.۳ میلیون تن) ۲ درصد افزایش داشته است.

همچنین با بررسی روند ۱۰ ساله ترانزیت مشخص می‌شود که بیشترین ترانزیت در ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۳، به میزان ۱۱.۳ میلیون تن ثبت شده است.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!