اقتصاد کلان

رشد نمادهای کوچک و متوسط بورس در روز اصلاح شاخص سازها – خبرگزاری مهر |

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، شاخص کل بورس در انتهای معاملات آخر هفته با اصلاح ۳۴۲۲ واحدی مواجه شد اما شاخص کل هم وزن که برآیندی از نمادهای متوسط و کوچک بازار است رشد ۵۰۰۰ واحدی را تجربه کرد، در ابتدای معاملات امروز عرضه‌ها بیشتر بوده و شاخص بیش از ۱۵ هزار واحد ریزش …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، شاخص کل بورس در انتهای معاملات آخر هفته با اصلاح ۳۴۲۲ واحدی مواجه شد اما شاخص کل هم وزن که برآیندی از نمادهای متوسط و کوچک بازار است رشد ۵۰۰۰ واحدی را تجربه کرد، در ابتدای معاملات امروز عرضه‌ها بیشتر بوده و شاخص بیش از ۱۵ هزار واحد ریزش کرده بود.

نکته معاملات امروز بازگشایی نماد پی پاد بود، در اطلاعیه بازگشایی این نماد در کدال آمده بود: «نماد معاملاتی شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد (پی پاد) پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی، بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله می‌باشد.» نماد پی پاد توانست با سود خوب ۵۲ درصدی سهامداران خود را مهمان کند، البته این نماد در تاریخ ۲۸ فروردین عرضه اولیه شده بود و بعد از انجام چند روز معاملات و صف خرید چند روز، به مجمع رفته بود.

ارزش معاملات خرد عدد ۱۷,۹۵۱ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، کاهش قابل توجهی نداشته است. اما نسبت به میانگین ماهانه، ۱۶% افزایش داشته است.

ارزش صف‌های خرید ۱,۶۰۲ میلیارد تومان است که نسبت به میانگین هفتگی ۱۷۵ میلیارد تومان افزایش داشته است. این در حالی است که ارزش صف‌های فروش هم با افزایش ۱۸ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۸۵ میلیارد تومان قرار دارد.

تعداد نمادهای منفی امروز اما از چند روز گذشته بسیار بیشتر بوده و به عدد ۲۴۲ رسید، تعداد نمادهای صف فروش نیز به عدد ۱۰ عدد رسید، نکته مهم اما بالا بودن نمادهای صف خرید در بازار سرمایه به رغم اصلاح شاخص کل بورس است، نمادهای صف خرید در بازار بورس به عدد ۲۱۰ رسیده که قابل توجه است، نمادهای سبز رنگ بازار نیز ۱۵۲ عدد بودند.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!