اخبار اقتصادی و صنعتیاقتصاد کلان

رشد دو برابری پرداخت مالیات ارزش افزوده به شهرداری‌ها

به گزارش سرمایه ایرانی، سید احسان خاندوزی درباره موانع و مشکلات متقاضیان وام ازدواج، اظهار کرد: در زمینه وام‌های ازدواج، بانک مرکزی به صورت متمرکز بخشنامه‌های مربوطه را ابلاغ می‌کند. وی ادامه داد: مساله صف که موجب نارضایتی مردم شده، درست است و اطلاعات شبکه بانکی نیز حاکی از این است که ۳۰۰ هزار نفر …

به گزارش سرمایه ایرانی، سید احسان خاندوزی درباره موانع و مشکلات متقاضیان وام ازدواج، اظهار کرد: در زمینه وام‌های ازدواج، بانک مرکزی به صورت متمرکز بخشنامه‌های مربوطه را ابلاغ می‌کند.

وی ادامه داد: مساله صف که موجب نارضایتی مردم شده، درست است و اطلاعات شبکه بانکی نیز حاکی از این است که ۳۰۰ هزار نفر در صف دریافت وام هستند.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: بانک مرکزی وعده داده تا پایان شهریور این صف به صفر خواهد رسید و پیگیری بانک مرکزی در موضوع وام ازدواج قطعی است.

زیرساخت لازم برای اجرای مالیات بر عایدی سرمایه فراهم است

خاندوزی درباره مالیات بر عایدی سرمایه، گفت: در موضوع مالیات بر عایدی سرمایه، پس از نهایی شدن فرآیند این مصوبه (یعنی اعمال اصلاحات شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت در مجلس شورای اسلامی)، به طور رسمی ابلاغ می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پس از ابلاغ باید مراحل قانونی طی شود، با توجه به تاکید رئیس جمهوری بر مبارزه با سفته بازی و سوداگری در وزارت اقتصاد تلاش کردیم زیرساخت‌های ابلاغ آئین نامه‌ها و مقررات فراهم باشد تا پس از ابلاغ قانون به صورت رسمی بتوانیم در کوتاه‌ترین زمان اقدام کنیم.

وزیر اقتصاد گفت: پرداختی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل مالیات بر ارزش افزوده در چهار ماهه‌ امسال، رشد دو برابری داشته است. همچنین، اتاق مشاوره مالیاتی در هریک از ساختمان‌های اصلی سازمان امور مالیاتی، تا ابتدای پاییز امسال تشکیل خواهد شد.

منبع: ایرنا

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!