دسته بندی نشده

رسانه بزرگ‌ترین و مهم‌ترین ابزار امیدآفرینی در جامعه است

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، محمد کریمی شامگاه چهارشنبه در جلسه تجلیل از خبرنگاران و فعالان فضای مجازی شهرستان نائین ضمن تبریک روز خبرنگار، اظهار کرد: به عنوان رئیس مدیریت ستاد بحران شهرستان نائین می‌گویم که اگر همراهی و هم‌افزایی در ایام بحران توسط رسانه‌ها انجام نمی‌شد، شاید نائین با آسیب‌های بسیاری مواجه می‌شد، …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، محمد کریمی شامگاه چهارشنبه در جلسه تجلیل از خبرنگاران و فعالان فضای مجازی شهرستان نائین ضمن تبریک روز خبرنگار، اظهار کرد: به عنوان رئیس مدیریت ستاد بحران شهرستان نائین می‌گویم که اگر همراهی و هم‌افزایی در ایام بحران توسط رسانه‌ها انجام نمی‌شد، شاید نائین با آسیب‌های بسیاری مواجه می‌شد، چراکه میزان بارش در شهرستان نائین به مراتب بدتر از شهرستان اردستان بود.

وی افزود: این همکاری جای تشکر دارد، زیرا جان انسان‌ها مهم است و همراهی و هم‌افزایی رسانه‌ها در حوادث باعث کاهش آسیب و خسارات سیلاب به شهرستان نائین شد.

فرماندار شهرستان نائین خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب در سخنرانی چهاردهم خردادماه فرمودند چه انقلاب را قبول داشته باشیم یا نداشته باشیم، اگر کشور ایران را دوست داریم باید برای امیدآفرینی و ایمان تلاش کنیم.

کریمی با بیان اینکه تمام دل‌خوشی ما در مجموعه فرمانداری امیدواری مردم در شهرستان نائین است، ادامه داد: واژه ناامیدی دارای تبعات منفی است و رهبری نیز بر امید و ایمان تاکید دارند و به همین منظور در حوزه‌های دیگر نیز دست یاری مسئولان شهرستان به منظور امیدواری مردم به زندگی و آینده کشور به طرف رسانه‌ها، دراز است.

وی اضافه کرد: تلاش کردیم جلوی هرگونه حاشیه در شهرستان گرفته شود و حاشیه‌ها مانع از تداوم مسیر خدمت و یاری به مردم و انجام وظیفه مسئولان نشود، زیرا امروز فضای اینگونه حرف‌ها گذشته است و همه باید برای پیشرفت شهرستان دست به دست هم دهیم.

فرماندار شهرستان نائین تصریح کرد: رسانه یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین ابزار امیدآفرینی در جامعه است و مهم‌تر از این ابزار، ابزاری نیست؛ حتی به فرموده رئیس‌جمهور تا به حال دولت سیزدهم از یک خبرنگار شکایت نداشته است و ما در شهرستان در تمام سطوح وظیفه پاسخگویی به خبرنگاران و رسانه‌ها را داریم.

خبرنگار تراز انقلاب اسلامی واقعیت‌ها را بیان می‌کند

در ادامه حجت الاسلام محمد مطهرخو تاکید کرد: این ایام به خبرنگاران دشت کربلا، امام حسین (ع) و سایر اهل بیت ایشان تعلق دارد که با یک تاکتیک ویژه، خبرنگاری دشت کربلا را با عهده گرفتند و اگر حضرت زینب (س) نبود، کربلا در کربلا می‌ماند و مدفون می‌شد.

وی با بیان اینکه خبرنگار تراز انقلاب اسلامی خبر نمی‌سازد و واقعیت‌ها را بیان می‌کند، گفت: صداقت از مهم‌ترین شاخص‌های خبرنگار تراز انقلاب اسلامی است، زیرا دروغ ابزار دشمن است. این ابزار از زمان پیامبر اکرم (ص) و اوج آن در زمان امیرالمؤمنین (ع) بود و باید مراقبت کرد تا آلوده این ابزار دشمن نشویم و اخبار صادقانه را منعکس کنیم.

امام جمعه شهرستان نائین ادامه داد: دومین ویژگی امانت‌داری بوده و به این معنا است که اگر یک خبرنگار این ویژگی را نداشته باشد یا خودش از میدان دیر یا زود خارج می‌شود یا او را خارج می‌کنند؛ بنابراین نباید خبر را کم و زیاد کنیم.

مطهرخو خاطرنشان کرد: انصاف به عنوان سومین مؤلفه باید در خبرنگاری وجود داشته باشد، زیرا اچنانچه رعایت نشود مسئولان نیز بلاتکلیف و سردرگم می‌شوند. رئیس‌جمهور فرمودند که باید نقد منصفانه انجام شود و خوبی و درستی‌ها را در کنار نقاط ضعف بیان کنیم.

وی تاکید کرد: آن چیزی که منتشر می‌شود باید مستند باشد. مستندگویی مؤلفه چهارم یک خبرنگار است و باید دقت شود و منبع خبر مهم است، زیرا دشمن بر شایعه پراکنی و اخبار بی منبع و دروغ سرمایه‌گذاری می‌کند.

امام جمعه شهرستان نائین تصریح کرد: اگر کسی از امکانات دولت اسلامی و انقلاب اسلامی استفاده و مجوزهای مختلف را دریافت کند، اما خلاف قاعده و مسیر انقلاب حرکت و مردم را از این مسیر نورانی ناامید کند، این شخص خیانت‌کار است.

به گزارش سرمایه ایرانی، در این آئین از محمدمهدی اشرف به عنوان خبرنگار خبرگزاری سرمایه ایرانی در شهرستان نائین توسط فرماندار، امام جمعه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهردار نائین تجلیل شد.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!