دسته بندی نشده

ردیف بودجه تراموای رشت پایدار شد

مسعود عباس‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار سرمایه ایرانی، اظهار کرد: تأمین هزینه‌های احداث تراموای رشت در حوزه وظایف شهرداری و شورای اسلامی شهر نیست و اعتبارات مورد نیاز اجرای این پروژه باید از ردیف بودجه ملی تأمین شود که با تلاش و پیگیری «جبار کوچکی‌نژاد» نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی جلسات متعدی در …

مسعود عباس‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار سرمایه ایرانی، اظهار کرد: تأمین هزینه‌های احداث تراموای رشت در حوزه وظایف شهرداری و شورای اسلامی شهر نیست و اعتبارات مورد نیاز اجرای این پروژه باید از ردیف بودجه ملی تأمین شود که با تلاش و پیگیری «جبار کوچکی‌نژاد» نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی جلسات متعدی در رشت و تهران برگزار شد و در نهایت ردیف بودجه در سطح ملی برای تراموای این کلاشهر پایدار شد.

وی افزود: در فاز نخست برای انتخاب مشاور و اجرای طرح تراموای رشت مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال بودجه برای سال ۱۴۰۲ در سطح ملی پایدار شده است که در انتظار تصویب این بودجه هستیم.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت خاطرنشان کرد: در سال آینده با تخصیص بودجه، روند قانونی انتخاب مشاور واجد شرایط و کار مطالعه و تحقیقات میدانی روی پروژه تراموا ازجمله آماده‌سازی طرح توجیهی بر اساس جمعیت شهری، برآورد هزینه مورد نیاز و سود و زیان اجرای پروژه آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: پس از برآورد هزینه مورد نیاز و مشخص شدن مدت زمان عملیات اتمام پروژه تراموا، هر سال می‌توان اعتبار مورد نیاز آن را از ردیف بودجه ملی توسط نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی پیگیری کرد.

عباس‌نژاد گفت: در گذشته شورای اسلامی شهر رشت و شورای ترافیک استان گیلان در جهت رفع موانع اجرای پروژه تراموا رشت زحمات زیادی کشیدند و در حال حاضر تمام مشکلات قانونی احداث این پروژه رفع شده است.

وی تاکید کرد: هزینه تعمیر و نگهداری تراموا به دلیل کوچک بودن واگن‌ها، یک هفتم مترو است، اما پروژه را نمی‌توان سلیقه‌ای و با حدس و گمان اجرا کرد و انجام آن منوط به کار و تحقیقات علمی، عملی و میدانی توسط مشاور است و گزارش فنی او مشخص می‌کند که احداث تراموا در رشت تا چه حدی می‌تواند بار ترافیکی شهر را کاهش دهد و هزینه کرد اجرای این پروژه، چقدر به صلاح شهر و شهروندان خواهد بود.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت تصریح کرد: راحت ترین و کم هزبنه ترین روش در شهر برای ایجاد زیرساخت مناسب حمل‌ونقل عمومی، ناوگان اتوبوسرانی است که با جدیت به دنبال تقویت این ناوگان در شهر رشت هستیم.

به گزارش سرمایه ایرانی، شهر رشت مرکز استان گیلان ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که در طول شبانه‌روز این جمعیت به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می‌رسد.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!