گردشگری

راه اندازی بازارچه صنایع‌دستی در ورودی شهرها

به گزارش سرمایه ایرانی، مریم جلالی دهکردی با بیان این مطلب اظهار کرد: امیدواریم نوروز ۱۴۰۲ شاهد رونق بازارهای صنایع دستی در ورودی شهرها بوده و تشویق تقاضا و تولید را با هم داشته باشیم.وی درباره اهمیت جهانی شدن شهرها در حوزه‌های صنایع دستی، گفت: این موضوع نگاه سیاست‌گذاران، برنامه‌ریزان، تنظیم گران و تصدی‌گران توسعه …

به گزارش سرمایه ایرانی، مریم جلالی دهکردی با بیان این مطلب اظهار کرد: امیدواریم نوروز ۱۴۰۲ شاهد رونق بازارهای صنایع دستی در ورودی شهرها بوده و تشویق تقاضا و تولید را با هم داشته باشیم.
وی درباره اهمیت جهانی شدن شهرها در حوزه‌های صنایع دستی، گفت: این موضوع نگاه سیاست‌گذاران، برنامه‌ریزان، تنظیم گران و تصدی‌گران توسعه و پیشرفت را نسبت به آن چیزی که ثبت جهانی شده را جلب می‌کند.
معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، افزود: ارزیاب‌های صنایع‌دستی شورای عالی یونسکو، پرونده‌های صنایع‌دستی رشت، عبابافی بوشهر، کپوی دزفول و نساجی سنتی کاشان را بررسی می‌کنند که امیدواریم حاصل این گزارش‌ها، انتخاب آن‌ها به‌عنوان شهرهای جهانی شود.
وی تصریح کرد: تمام این شهرها باید نشان توسعه بگیرند و درباره آن‌ها نگاهی توسعه‌محور داشته باشیم و صنایع دستی را به معیشت مردم متصل کرده و انعکاس پیشرفت و چشم‌انداز اقتصادی کنیم.
جلالی دهکردی افزود: گروه ارزیاب صنایع‌دستی یونسکو از کشور هندوستان انتخاب شده‌اند که رشد نساجی در این کشور حرف اول را در جهان می‌زند و با توجه به شناخت ما از ارزیابان و هیجان‌انگیز بودن نساجی سنتی در کاشان، انتظار داریم که نتیجه مثبتی را شاهد باشیم.
وی ادامه داد: توسعه، اشتغال و زنجیره ارزش در ارزیابی شاخص‌ها مهم است و امیدواریم کاشان برای تولید، بسته‌بندی، توزیع و بازاریابی صنایع‌دستی در منطقه و جهان بیشتر تلاش کند.
گروه ارزیاب‌های جهانی صنایع‌دستی یونسکو با بررسی شاخص‌های صنعت نساجی کاشان برای معرفی و انتخاب شهر جهانی نساجی سنتی به مدت دو روز از مجموعه‌ها و کارگاه‌های سنتی بازدید می‌کنند.
همچنین دیدار از مرکز هنرهای سنتی و صنایع‌دستی کاشان، کارگاه رنگرزی سنتی، کارگاه‌های زیلوبافی و زری‌بافی، پارک علم و فن‌آوری، بازار و کاروانسرای امین‌الدوله، فروشگاه‌های صنایع‌دستی، کارگاه شعربافی و خانه نساجی و افتتاح دبیرخانه شهر ملی در موزه تخصصی نساجی سنتی کاشان از برنامه‌های سفر دو روزه ارزیاب‌های جهانی صنایع‌دستی یونسکو خواهد بود.

منبع: صداوسیما

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!