اقتصاد کلان

راه‌حل محسن رضایی برای اصلاحات طرح بانکداری

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،کمیسیون اقتصادی، اداری و بازرگانی مجمع تشخیص مصلحت نظام طرح «بانکداری مرکزی» را بررسی کرد. در این جلسه، اعضای کمیسیون، نظرات تخصصی خود را در خصوص طرح بانکداری مرکزی از جمله مفاهیم «استقلال و اقتدار بانک مرکزی»، «بانکداری اسلامی» و «عدم انسجام بین وظایف، اهداف و احکام بانک مرکزی» بیان …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،کمیسیون اقتصادی، اداری و بازرگانی مجمع تشخیص مصلحت نظام طرح «بانکداری مرکزی» را بررسی کرد.

در این جلسه، اعضای کمیسیون، نظرات تخصصی خود را در خصوص طرح بانکداری مرکزی از جمله مفاهیم «استقلال و اقتدار بانک مرکزی»، «بانکداری اسلامی» و «عدم انسجام بین وظایف، اهداف و احکام بانک مرکزی» بیان کردند.

محسن رضایی، رئیس کمیسیون اقتصادی، اداری و بازرگانی مجمع، ضمن تشکر از طراحان طرح، با اشاره به نواقص متعدد این طرح و ایرادات فراوان شورای نگهبان و هیئت عالی نظارت مجمع به آن گفت: این طرح با واقعیت‌های اقتصاد کشور انطباق ندارد و نیاز به اصلاحات جدی دارد.

بنا بر این گزارش، با توجه به اینکه این مصوبه پیشتر در هیئت عالی نظارت مجمع مورد بررسی قرار گرفته و برخی از ابهامات و ایرادات ۱۹ گانه هیئت در مجلس شورای اسلامی برطرف شده و برخی موارد مغایرت با سیاست های کلی همچنان باقی مانده است، مقرر شد گزارش کمیسیون اقتصادی درباره این طرح در هیئت عالی نظارت مجمع، ارائه شود.

در این جلسه داود دانش جعفری، محمدجواد ایروانی، محمدرضا باهنر، غلامرضا آقازاده، سید مرتضی نبوی، حجت الاسلام مجید انصاری، احمد وحیدی و محمد فروزنده از اعضای مجمع، رئیس کل بانک مرکزی و نمایندگانی از مرکز پژوهش های مجلس، نظرات خود را درباره طرح بانک مرکزی مطرح کردند.

:

۲۱۲۲۰

منبع خبر : خبر آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!