دسته بندی نشده

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کند مقصر آلودگی‌ها کیست؟

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، احمد صادقی امروز _یکشنبه دوم بهمن_ در یکصدوبیست‌وسومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران پس از استماع گزارش مهدی اسلام‌پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران پیرامون عوامل ایجادکننده آلودگی هوا اظهار کرد: گزارش ارائه شده چند نکته داشت، نخست آنکه با توجه به این گزارش، آلودگی هوا نباید ناشی …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، احمد صادقی امروز _یکشنبه دوم بهمن_ در یکصدوبیست‌وسومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران پس از استماع گزارش مهدی اسلام‌پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران پیرامون عوامل ایجادکننده آلودگی هوا اظهار کرد: گزارش ارائه شده چند نکته داشت، نخست آنکه با توجه به این گزارش، آلودگی هوا نباید ناشی از سوخت خودروها و موتورسیکلت‌ها باشد، چراکه تمام استانداردها رعایت شده است و این در حالی است که بیشتر کارشناسان تاکید دارند آلودگی هوای تهران ناشی از آلاینده‌های متحرک نظیر موتورسیکلت‌ها و خودروها است.

وی افزود: سوال اصلی این است که کدام گزارش صحیح است؟، آیا پالایشگاه‌ها توجهی به استانداردها ندارند یا نظارتی بر حوزه رعایت استانداردها انجام نمی‌شود یا اینکه سازمان استاندارد کاری که باید انجام دهد را انجام نمی‌دهد؟

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: توقع داریم رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کند چرا با وجود انجام تمام اقدامات هنوز آلودگی هوا داریم و مقصر این آلودگی‌ها چه کسی است؟

وی افزود: بیش از ۴۰ سال است که گازوئیل، نفت و گاز و گاز طبیعی در کشور ما استاندارد اجباری ندارد و این در حالی است که یکی از عوامل اصلی ایجاد آلودگی هوا استفاده از این سوخت‌ها در شهرهای بزرگ همچون تهران است.

صادقی اضافه کرد: چرا همیشه از اقدامات صددرصدی می‌گوییم اما از مقصران یادی نمی‌کنیم؟، چرا از کارهای نکرده خودمان و دیگران نمی‌گوییم؟، نه تنها شهرداری تهران بلکه دستگاه‌های متولی چه کاری باید انجام می‌دادند که ندادند و امروز آلودگی هوا بلای جان شهروندان شده است؟ .

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!