اقتصاد کلان

دولت هنوز به بازنشستگان بدهکار است؟

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، بیش از ۱۹۸ هزار بازنشسته دانشگاه های علوم پزشکی کشور به دلیل اینکه احکام آنها در ۱۵ تیرماه سال گذشته صادر شد، اما هیچگونه افزایش و تغییری به دنبال اعمال این احکام شامل آنها نشده است، گلایه مند هستند. اکنون بعد از گذشت بیش از ۱۷ماه از صدور احکام …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، بیش از ۱۹۸ هزار بازنشسته دانشگاه های علوم پزشکی کشور به دلیل اینکه احکام آنها در ۱۵ تیرماه سال گذشته صادر شد، اما هیچگونه افزایش و تغییری به دنبال اعمال این احکام شامل آنها نشده است، گلایه مند هستند.

اکنون بعد از گذشت بیش از ۱۷ماه از صدور احکام جدید خود، اعلام کرده اند که بارها برای رفع این مشکل به صندوق بازنشستگی کشوری و همین طور سازمان برنامه و بودجه و همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی مراجعه و مکاتباتی انجام داده اند، اما به نتیجه ای نرسیده اند و درنهایت به دلیل تامین نشدن اعتبارات لازم از سوی سازمان برنامه و بودجه صندوق بانشستگی هم قادر به اجرای احکام و پرداخت مابه اتفاوت حقوق از محل احکام جدید نبود.

همچنین شماری از بازنشستگان دانشگاه های علوم پزشکی مشمول این احکام هم به دیوان عدالت اداری شکایت کرده اند و رای هم به نفع آنها صادر شده است، اما همچنان با عدم تامین اعتبار مواجه هستند و برای این گروه از بازنشستگان که بسیاری از آنها در شرایط سخت و مناطق جنگی خدمت داشته اند، این سوال مطرح است باوجود سختی زندگی در شرایط دشوار اقتصادی، چرا احکام آنها اجرا و افزایش حقوق آنها پرداخت نمی شود.

سرپرست صندوق بازنشستگی درخصوص پرداخت نشدن معوقات مربوط به احکام بازنشستگان دانشگاه های علوم پزشکی گفت : این موضع آنچه است که در قانون بودجه سال ۱۳۹۹هم آمده بود، اما به دلیل تامین عدم نقدینگی مشکلاتی ایجاد شد که احکام این دسته از بازنشستگان اجرا نشد.

نعمت الله ترکی افزود: هفته گذشته وزیر محترم رفاه موضوع را پیگیری کردند و ما هم این موضوع را پیگیری کردیم و امیدواری داده شده که تا قبل از پایان امسال و همچنین براساس تاکید رییس جمهوری به این موضوع پرداخته شود و ما هم درحال پیگیری هستیم

وی تصریح کرد: اما سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده است تا قبل از اتمام سال حتما اعتبار لازم تامین شود و ما هم بتوانیم این احکام را اجرا کنیم.

ترکی تاکید کرد: هم ما در صندوق بازنشستگی و هم در مجموعه دولت این موضوع پیگیری شده است و نتیجه این است که براساس اولویت بندی حقوق ومعوقات این افراد براساس احکام اعلام شده، پرداخت شود

:

۳۵۲۲۰

منبع خبر : خبر آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!