گردشگری

دم‌ درازترین خروس جهان؛ این پرنده به عنوان یک دارایی ملی ثبت شده است/ عکس

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،مثل هر گونه اهلی دیگری تنوع‌ در میان ماکیان هم بسیار است و اوناگادوری یکی از خاص‌ترین آن‌ها است. این گونه از مرغ‌های خانگی بومی ژاپن هستند. اوناگادوری در زبان ژاپنی به معنای «مرغ خانگی دم بلند» است. گونه اوناگادوری در قرن هفدهم میلادی در ناحیه توسا در ژاپن پرورش …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،مثل هر گونه اهلی دیگری تنوع‌ در میان ماکیان هم بسیار است و اوناگادوری یکی از خاص‌ترین آن‌ها است. این گونه از مرغ‌های خانگی بومی ژاپن هستند. اوناگادوری در زبان ژاپنی به معنای «مرغ خانگی دم بلند» است.

گونه اوناگادوری در قرن هفدهم میلادی در ناحیه توسا در ژاپن پرورش داده شد. این ناحیه اکنون در استان کوچی ژاپن واقع شده است. به نظر می‌رسد این گونه از مرغ‌های خانگی با استفاده از دیگر مرغ‌های خانگی دم بلند ژاپنی چون شوکوکو و توتنکو پرورش داده شده باشند.

ژاپنی‌ها سال ۱۹۵۲ نام این گونه از ماکیان را به عنوان یک دارایی ملی ثبت کردند. البته علیرغم این موضوع فائو در سال ۲۰۰۷ این گونه از مرغ‌های خانگی را در رده حیوانات در معرض خطر انقراض قرار داد. در آن زمان تخمین زده می‌شد که فقط ۲۵۰ پرنده از این گونه در ژاپن باقی مانده باشد.

دم‌ درازترین خروس جهان؛ این پرنده به عنوان یک دارایی ملی ثبت شده است/ عکس

:

حال ناخوش «اَرَس» در باغ وحش مشهد

تولد ۲ جگوار برای اولین بار در ایران/ عکس

۴۷۲۳۶

منبع خبر : خبر آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!