اقتصاد کلان

در پارکینگ خودروسازان چه خبر است؟

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،در پی انتشار اخباری در خصوص دپوی خودرو توسط شرکت‌های خودروساز، وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: بر اساس اطلاعات ارائه شده ایران‌خودرو در حال حاضر تعداد ۱۳ هزار دستگاه خودرو تولیدشده دارای استانداردهای ۸۵ گانه فاز ۲ هستند که بر اساس تعاریف شورای رقابت و همچنین لزوم طی …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،در پی انتشار اخباری در خصوص دپوی خودرو توسط شرکت‌های خودروساز، وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: بر اساس اطلاعات ارائه شده ایران‌خودرو در حال حاضر تعداد ۱۳ هزار دستگاه خودرو تولیدشده دارای استانداردهای ۸۵ گانه فاز ۲ هستند که بر اساس تعاریف شورای رقابت و همچنین لزوم طی شدن فرآیندهای مرتبط با اخذ مجوز استاندارد (TA) جهت عرضه به بازار، باید مراحل قیمت‌گذاری آنها در فرآیند اجرایی شورای رقابت طی شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،همچنین ۱۹ هزار و ۷۰۰ دستگاه از این خودروها به نام مشتریان فاکتور شده و در حال طی شدن مراحل شماره‌گذاری و حمل به مقصد نمایندگی‌های سراسر کشور قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،در شرکت سایپا نیز ۳۴ هزار و ۱۷۱ دستگاه خودرو موجود است که از این میزان ۹ هزار و ۹۴۸ دستگاه فاکتور شده و فاقد پلاک هستند و به‌محض شماره‌گذاری تحویل مشتریان خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،در پارکینگ سایپا، ۲۱ هزار و ۷۰۸ دستگاه خودرو نیز در انتظار صدور مجوز استاندارد و آماده فروش و فاکتور برای مشتریان هستند که از این تعداد ۱۵ هزار و. ۳۶۴ دستگاه خودرو نیسان و ۶ هزار و ۳۴۶ دستگاه کوئیک است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،همچنین ۱۰۷۷ دستگاه خودرو تولید سال ۱۴۰۱ هستند که در انتظار اعلام نظر سازمان ملی استاندارد به سر می‌برند ۱۴۳۸ دستگاه نیز به علت کسری قطعات در فرایند تکمیل قرار دارند و پس از تکمیل وارد فرایند فروش خواهند شد.

منبع خبر : اتاق ایران آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!