گردشگری

درخت ۷۰۰ ساله «آتشکده خالو خالو»گیلانغرب کرمانشاه ثبت ملی می‌شود

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه، سیروس ادیب اظهار کرد: کارشناسان میراث‌فرهنگی و منابع طبیعی برای تعیین قدمت درخت کهنسال بنه و انجام فرایند ثبت ملی آن در فهرست میراث طبیعی کشور از این درخت کهنسال که در داخل بنای آتشکده ساسانی خالوخالو واقع در روستای …

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه، سیروس ادیب اظهار کرد: کارشناسان میراث‌فرهنگی و منابع طبیعی برای تعیین قدمت درخت کهنسال بنه و انجام فرایند ثبت ملی آن در فهرست میراث طبیعی کشور از این درخت کهنسال که در داخل بنای آتشکده ساسانی خالوخالو واقع در روستای بی نکرد شهرستان گیلانغرب قرار دارد بازدید کردند.

وی افزود: بر اساس نظرات اولیه، این درخت بیش از ۷۰۰ سال قدمت دارد، اما تعیین دقیق‌تر قدمت آن نیازمند نظر نهایی کارشناسان منابع طبیعی است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان گیلانغرب گفت: در این شهرستان تا کنون درختچه مروت در دایک سراب گیلانغرب ثبت ملی شده است و پرونده ثبت گونه خاص درختچه قره‌تاج یا قره‌قاژ در فهرست میراث طبیعی کشور نیز در مرحله نهایی قرار دارد.

وی افزود: همچنین درخت بلوط کهنسال روستای زینل خان گیلانغرب معروف به «دار قوی» نیز پیش از این در فهرست میراث طبیعی کشور به ثبت رسیده است.

ادیب تصریح کرد: در شهرستان گیلانغرب تا کنون بیش از ۴۰۰ اثر تاریخی، فرهنگی و طبیعی به ثبت ملی رسیده‌اند.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!