دسته بندی نشده

خوشحالی اسرائیلی ها از سفر بایدن به عربستان

پایگاه العربی الجدید گزارش داد، یائیرلاپید روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اسرائیلی با اشاره به سفر آینده بایدن به ریاض افزود: سفر مستقیم بایدن از اسرائیل به عربستان، نشانه خوبی از ارتباط این سفر با رابطه تل اویو – ریاض است. وی اضافه کرد: هرچند که ممکن است جهشی در روابط با …

پایگاه العربی الجدید گزارش داد، یائیرلاپید روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اسرائیلی با اشاره به سفر آینده بایدن به ریاض افزود: سفر مستقیم بایدن از اسرائیل به عربستان، نشانه خوبی از ارتباط این سفر با رابطه تل اویو – ریاض است.

وی اضافه کرد: هرچند که ممکن است جهشی در روابط با عربستان روی ندهد ولی بهبود کمی در این روابط صورت خواهد گرفت که می تواند به صلح با شمار بیشتری از کشورهای عربی منجر شود.

لاپید در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا مقامات اسرائیلی هم بایدن را در سفر به ریاض همراهی می کنند گفت: هواپیمای رئیس جمهور بزرگ و جادار است.

وی با بیان اینکه ما برای محاصره امنیتی و سیاسی ایران تلاش می کنیم اضافه کرد: آمریکا تلاش می کند ائتلافی منطقه ای میان اسرائیل و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و مصر و اردن ایجاد کند.

وزیر خارجه اسرائیل با اشاره به ارتباط با وزرای خارجه سه کشور دیگر که روابط سیاسی با اسرائیل ندارند گفت: بهبود روابط با عربستان و اندونزی از اهداف اسرائیل است.


منبع

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!