صنعت و تجارت

خودروی ایرانی در آستانه صادرات به بلاروس

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،سیدرضا فاطمی‌امین در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد شرکت‌های دانش بنیان دو یا چند دانشگاه با هم شراکت ایجاد کردند و برای ساخت محصولاتی که مورد نیاز کشور است کار گروهی را آغاز کردند. مجموعا در بخش تولید، دانش بنیان و اشتغال عملکرد مطلوبی را در …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،سیدرضا فاطمی‌امین در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد شرکت‌های دانش بنیان دو یا چند دانشگاه با هم شراکت ایجاد کردند و برای ساخت محصولاتی که مورد نیاز کشور است کار گروهی را آغاز کردند. مجموعا در بخش تولید، دانش بنیان و اشتغال عملکرد مطلوبی را در بخش صنعت شاهد هستیم.

وی افزود امیدواریم خداوند به ما برکت بدهد و ما در سال آینده بتوانیم این روند را در سال آینده ادامه دهیم و جای تشکر ویژه دارد زیرا این کارها گزارش کارهای فعالان اقتصادی است که این رشدها را رقم زده‌اند امیدواریم این روند را در سال آینده با شتاب بیشتری ادامه دهیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره دیدار با وزیر صنعت بلاروس و تهاتر کالاها با این کشور گفت زیرساخت‌های مالی میان ایران و بلاروس تا حد زیادی فراهم شده است یکی از موضوعات همین موضوع تهاتر است.

فاطمی‌امین عنوان کرد توافقات بسیار خوبی بین ایران و بلاروس شکل گرفته و تا حدی هم عملیاتی شده است به عنوان مثال ما پتاس را که به عنوان کود در کشاورزی لازم داریم از بلاروس وارد می‌کنیم و به آن هم مس صادر می‌کنیم.

وی افزود توافق بسیار خوبی برای صادرات ۴۵ هزار خودرو در طول دو، سه سال آینده به بلاروس امضا شده است که نزدیک ۴۵۰ میلیون دلار ارزش این قرار است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد کل حجم تجاری صادرات ما به بلاروس در طول یک‌سال، حدود ۱۵، ۱۶ میلیون دلار است، در این قرارداد که در یکی دو ماه اخیر امضا شد یکباره ۴۵۰ میلیون دلار قرارداد امضا شد این نویدبخش توسعه روابط اقتصادی با بلاروس است.

۳۵۲۱۷

منبع خبر خبر آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!