دسته بندی نشده

خط تولید آسفالت دانش‌بنیان در شهرداری همدان راه‌اندازی می‌شود

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، مهدی حیدری امروز _ شنبه بیست‌وهشتم مردادماه_ در بازدید از کارخانه آسفالت شهرداری، اظهار کرد: در بازدید سال گذشته کمیسیون فنی و عمرانی از سازمان عمران و کارخانه آسفالت، برنامه‌ها و سیاست‌هایی از سوی شورا تعریف شد. وی افزود: این سازمان به عنوان دست توانمند شهرداری در تأمین اقلام …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، مهدی حیدری امروز _ شنبه بیست‌وهشتم مردادماه_ در بازدید از کارخانه آسفالت شهرداری، اظهار کرد: در بازدید سال گذشته کمیسیون فنی و عمرانی از سازمان عمران و کارخانه آسفالت، برنامه‌ها و سیاست‌هایی از سوی شورا تعریف شد.

وی افزود: این سازمان به عنوان دست توانمند شهرداری در تأمین اقلام عمرانی و انجام عملیات ضروری عمرانی روز به روز قوی‌تر شود.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر همدان اولویت قرار دادن تأمین آسفالت توسط مناطق از سازمان عمران شهرداری را از سیاست‌های تعیین شده دانست و اضافه کرد: خرید قیر در بودجه مناطق برای این سازمان در نظر گرفته شد.

حیدری اضافه کرد: در بودجه سالیانه اضافه شدن یک خط تولید آسفالت دانش‌بنیان و آسفالت‌های پیشرفته و نوین را شاهد بودیم که مراحل فراخوان، قرارداد اولیه، خرید و انتقال آن انجام شده است.

وی با بیان اینکه امیدوارم سازمان عمران بتواند همچون قرارگاه خاتم اقدامات استراتژیک انجام دهد، ادامه داد: سازمان عمران باید به نقطه‌ای برسد که محل اتکا برای فعالیت‌های عمرانی به ویژه در حوزه آسفالت باشد.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه در ماه‌های ابتدایی سال برای تأمین قیر با مشکل مواجه بودیم، اضافه کرد: این مشکل رفع شد و ظرفیت تولید کارخانه آسفالت در حال نزدیک شدن به ظرفیت اسمی است.

حیدری تاکید کرد: با راه‌اندازی خط تولید جدید در کارخانه آسفالت می‌توانیم جهشی برای تأمین و رفع مشکل آسفالت و روسازی معابر داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه یکی از درخواست‌های مکرر شهروندان حوزه آسفالت، لکه‌گیری و روکش است، گفت: تعداد بسیاری درخواست به ویژه در مناطق سه و چهار در حال رسوب است و باید اقدامات بهتری در این حوزه انجام شود.

کارخانه جدید آسفالت در مرحله فرآیند برگزاری مناقصه فونداسیون است

احسان صباغ، رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری همدان نیز در این بازدید با بیان اینکه فعالیت این سازمان دارای چارچوب فرآیند و برنامه‌ریزی است، گفت: اخذ استاندارد دانه‌بندی از مؤسسه ملی سازمان استاندارد ابتدای سال ۱۴۰۲ انجام شد و تعدادی لاشه سنگ‌های رسیده از معادن طبق استاندارد دانه‌بندی است.

وی با اشاره به دپوی قیر مناسب در این مجموعه، تصریح کرد: کارخانه جدید آسفالت در مرحله فرآیند برگزاری مناقصه فونداسیون قرار دارد، ۶۰ درصد قطعات کارخانه در نیز اختیار سازمان است و منتظر اجرای فونداسیون هستیم.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری همدان ادامه داد: اخذ نمایندگی انحصاری و تحقیق و توسعه سازمان عمران از شرکت تیس آلمان برای پلیمر و پایه پلی‌اتیلن سنگین از دیگر اقدامات بوده است.

صباغ با بیان اینکه با راه‌اندازی کارخانه جدید، آسفالت رنگی نیز تولید خواهد شد، اظهار کرد: امیدوارم در ارتقای کیفیت و کمیت آسفالت شهر همدان بتوانیم اقدامات مؤثری را انجام دهیم.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!