دسته بندی نشده

خدمت‌رسانی شهرداری اصفهان به زائران اربعین در کربلا و چذابه

مهدی بقایی در گفتگویی اظهار کرد: ستاد اربعین شهرداری اصفهان امسال با شعار محوری «نزدیک می‌کند دل ما را به هم حسین» نسبت به اعزام بیش از ۳۰۰ نفر نیروی خدماتی داوطلب و چندین دستگاه ماشین آلات مورد نیاز برای خدمت رسانی به زائران اباعبدلله الحسین (ع) در سفر اربعین اقدام کرده است که در …

مهدی بقایی در گفتگویی اظهار کرد: ستاد اربعین شهرداری اصفهان امسال با شعار محوری «نزدیک می‌کند دل ما را به هم حسین» نسبت به اعزام بیش از ۳۰۰ نفر نیروی خدماتی داوطلب و چندین دستگاه ماشین آلات مورد نیاز برای خدمت رسانی به زائران اباعبدلله الحسین (ع) در سفر اربعین اقدام کرده است که در روز پنجشنبه ۲۶ مردادماه عازم دو مقصد کربلا و چذابه می‌شوند.

وی با بیان اینکه از میان نیروهای اعزامی حدود ۱۵۰ نفر در شهر کربلا به خدمت رسانی می‌پردازند، افزود: ۳ دستگاه خودروی آتش نشانی، ۴۰ دستگاه اتوبوس، ۲ دستگاه کامیون، ۲ دستگاه تریلی کف، یک دستگاه جرثقیل سنگین ۲۵ تنی، یک دستگاه ماشین حمل زباله، یک دستگاه تانکر آب ۱۳ هزار لیتری، ۲ دستگاه خودروی شست و شوی معابر، ۲ دستگاه نیسان، ۲۰ چشمه کانکس سرویس بهداشتی و ۱۰ کانکس حمام عازم شهر کربلا می‌شوند.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهردار اصفهان با بیان اینکه حدود ۱۲۰ نفر نیز در چذابه به خدمت رسانی می‌پردازند، اعلام کرد: در شهر چذابه نیز ۲ دستگاه ماشین جاروزنی، ۲ دستگاه ماشین حمل زباله، یک دستگاه تانکر آب، ۲ دستگاه خودروی شست و شو، یک دستگاه خودروی آتش نشانی خدمت رسانی به زوار را بر عهده دارند.

وی از ارائه خدمات مختلفی در مرز چذابه خبر داد و تصریح کرد: شهرداری اصفهان نسبت به برپایی چندین غرفه فرهنگی در مرز چذابه اقدام کرده و با نصب سایه‌بان و دستگاه‌های خنک کننده در بالغ بر ۷۰۰ متر از مسیر زائران، نصب ۱۰۰ تمثال از شهدای اصفهان و ارائه محصولات فرهنگی به خدمت رسانی می‌پردازد.

بقایی خاطرنشان کرد: همچنین نظافت ۵ کیلومتر از مسیر مرز چذابه تا پایانه و نظافت ۲۵ هزار متر از محل مواکب اصفهان در میدان حر کربلا و خیابان صدره که به حرم امام حسین (ع) منتهی می‌شود، بر عهده شهرداری اصفهان قرار دارد.

وی تصریح کرد: نیروهای اعزام شونده به اربعین حسینی به‌صورت داوطلبانه اعلام آمادگی کرده و پس از بررسی و گزینش، مورد اعزام قرار گرفته‌اند. حدود ۱۰۰ نفر از این نیروهای داوطلب، زائر اولی هستند و برای نخستین بار است که به عنوان خادم به عتبات عالیات مشرف می‌شوند.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!