صنعت و تجارت

خبر مهم وزیر صنعت برای بازار خودرو/ این خودروها به زودی وارد بازار می‌شود

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، عباس علی‌آبادی در مراسم افتتاح نخستین خط تولید انبوه اتوبوس برقی، گفت باید به سمت تولید خودروهای هوشمند در کشور حرکت کنیم بنابراین از امروز به مردم از تولید خودروهای هوشمند خبر می‌دهم. وی اظهار داشت کاری که امروز در خصوص تولید خودروی برقی در کشور انجام می‌دهیم خیلی …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، عباس علی‌آبادی در مراسم افتتاح نخستین خط تولید انبوه اتوبوس برقی، گفت باید به سمت تولید خودروهای هوشمند در کشور حرکت کنیم بنابراین از امروز به مردم از تولید خودروهای هوشمند خبر می‌دهم.

وی اظهار داشت کاری که امروز در خصوص تولید خودروی برقی در کشور انجام می‌دهیم خیلی کار مهمی نیست زیرا این اقدام سال‌ها پیش در جهان آغاز شده است، البته سال‌ها پیش ‌خودروی برقی در جهان تولید شد ولی بعدها به دلیل مختلف تولید این خودروها متوقف شد، اما امروز مجددا در بسیاری از کشورها خودرو برقی تولید می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان داشت بحث تولید خودروهای برقی در کشور ما نیز در سال ۱۳۷۸ شکل گرفت و از آن سال تمرکز برای تولید این خودرو جدی شد.

وی افزود تولید داخل به دلایل مختلف از جمله ایجاد اشتغال بسیار مهم است اما مهمتر از آن نوآوری است، در حال حاضر من نگران تولید خودروی برقی در کشور نیستم چون این موضوع در کشور آغاز شده است، بلکه باید به سمت تولید خودروهای هوشمند در کشور حرکت کنیم و از این پس باید در این باره صحبت کنیم و لذا از امروز به مردم خبر از تولید خودروهای هوشمند را می‌دهیم.

علی‌آبادی اظهار داشت تولید خودروی برقی یک نوآوری را در صحنه اقتصاد کشور رقم زده است و منافع بسیاری برای کشور خواهد داشت اما این اقدام به تنهایی امکان پذیر نیست و مجلس و دولت و مردم باید برای موفقیت در این اقدام دست به دست هم دهند.

۲۲۳۲۲۵

منبع خبر خبر آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!