گردشگری

حذف داوطلبانه روادید ایران برای گردشگردان چینی/آماده حمایت از سرمایه‌گذاران هستیم

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علی‌اصغر شالبافیان امروز – سه‌شنبه، بیست‌ودوم فروردین‌ماه- در حاشیه بازدید تعدادی از فعالان حوزه گردشگری از مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد که در قالب تور آشناسازی به ایران سفر کرده اند، در محل کاخ موزه ملت با …

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علی‌اصغر شالبافیان امروز – سه‌شنبه، بیست‌ودوم فروردین‌ماه- در حاشیه بازدید تعدادی از فعالان حوزه گردشگری از مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد که در قالب تور آشناسازی به ایران سفر کرده اند، در محل کاخ موزه ملت با چانگ هوآ؛ سفیر چین در ایران دیدار و با او درباره راهکارهای تقویت حوزه گردشگری بین دو کشور گفت‌وگو کرد.

وی در این دیدار با اشاره به نشست‌های قبلی با سفیر چین اظهار کرد: این چندمین دیدار ما است و خوشبختانه دیدارهای مؤثری تا کنون داشته‌ایم.

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: آماده معرفی شهرهای ایران هستیم تا مقاصد جدیدی برای گردشگران چینی تعریف شود، زیرا یکی از زمینه‌های مهم همکاری بین دو کشور حوزه گردشگری است که در حضور رؤسای جمهوری دو کشور سند همکاری آن امضا شده است و ما در همین رابطه پیشنهاد تشکیل کمیته فنی را دادیم تا شرایط بهتری برای حضور و سفر گردشگران دو کشور فراهم شود.

وی از برنامه‌ریزی نشست‌های مشترک بین دفاتر خدمات مسافرتی بین دو کشور خبر داد و گفت: اولین نشست دو ماه دیگر برگزار خواهد شد، انتظار ما این است که کمیته فنی همکاری‌های گردشگری دو کشور هم‌زمان با برگزاری نشست دفاتر خدمات مسافرتی تشکیل شود.

شالبافیان ادامه داد: پیش‌بینی ما این است که تعداد گردشگران چینی که به ایران می‌آیند افزایش خواهد یافت، برای همین روی تقویت گردشگری با چین تاکید داریم این موضوع بعد از بازگشت رئیس جمهوری از چین از سوی دفتر رئیس جمهوری به ما اطلاع شده است.

وی تصریح کرد: درخواست داریم شهرهای بیشتری از ایران به گردشگران چینی معرفی شود. همچنین از سرمایه‌گذاران چینی برای سفر به ایران و سرمایه‌گذاری در حوزه تأسیسات گردشگری ایران می‌کنم و آماده حمایت از سرمایه‌گذاران هستیم.

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی ادامه داد: در روز ۲۶ آوریل (ششم اردیبهشت) میزبان سفیران تعدادی از کشورها هستیم که از شما هم دعوت می‌کنیم. یکی از موضوعاتی که در همزمان با این نشست برگزار می‌شود برنامه‌های مرتبط با گردشگری عشایر است که میهمانان و سفیران از نزدیک شاهد کوچ عشایر هستند.

سفیر چین در تهران نیز در این نشست اظهار کرد: ایران یک کشور مهم در منطقه است و جایگاه ویژه‌ ای در گردشگری دارد.

چانگ هوآ افزود: شما ایرانی‌ها غذاهای خوبی دارید، اماکن تاریخی بی‌نظیری دارید و جاذبه‌های مهمی در ایران وجود دارد. تمایل داریم که گردشگری ایران و چین باهم توسعه یابد از شما نیز دعوت می‌کنم که در سفر به چین از جاذبه‌های گردشگری این کشور بازدید کنید.

در حاشیه این دیدار جمعی از فعالان حوزه گردشگری چین که در قالب تور آشناسازی به ایران سفر کرده‌اند، از بخش‌های مختلف مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد بازدید کردند.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!