اخبار اقتصادیاقتصاد کلان

حدود ۲ میلیون مسافر هوایی تا هشتم فروردین‌ماه جابه‌جا شدند

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از سازمان هواپیمایی، جعفر یازرلو با بیان اینکه میانگین تأخیر پرواز در دنیا ۲۸ تا ۳۰ دقیقه هست، اظهار کرد: در نوروز ۱۴۰۲ با رشد قابل توجه‌ای در کم کردن زمان تأخیرها مواجه شدیم که این موفقیت با تدابیر مرکز مدیریت و کنترل پروازها و خدمات مسافران نوروزی …

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از سازمان هواپیمایی، جعفر یازرلو با بیان اینکه میانگین تأخیر پرواز در دنیا ۲۸ تا ۳۰ دقیقه هست، اظهار کرد: در نوروز ۱۴۰۲ با رشد قابل توجه‌ای در کم کردن زمان تأخیرها مواجه شدیم که این موفقیت با تدابیر مرکز مدیریت و کنترل پروازها و خدمات مسافران نوروزی مستقر در سازمان هواپیمایی کشوری به‌دست آمد.

وی گفت: تجربه‌ای که در این مرکز به‌دست آوردیم بسیار ارزشمند است و امیدواریم در موقعیت‌های دیگر و در زمان اوج تقاضا با این مرکز خدمات بیشتری به مردم و مسافران هوایی تقدیم کنیم.

یازرلو همچنین به ارائه گزارش عملکرد در خصوص پروازهای نوروزی پرداخت و گفت: در بازه زمانی بیست‌وچهارم اسفندماه ۱۴۰۱ تا پانزدهم فروردین ماه ۱۴۰۲، در مجموع ۱۹ هزار و ۶۵۰ مجوز پرواز برای مسیرهای داخلی و بین‌المللی توسط سازمان هواپیمایی کشوری صادر شد که از این تعداد مجوز صادر شده، تاکنون ۱۵ هزار و ۷۱۶ پرواز (نشست و برخاست) انجام شده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: از این تعداد مجوز صادر شده سهم مسیرهای داخلی ۱۳ هزار و ۸۳۴ مجوز و مسیرهای بین‌المللی ۵۸۱۶ مجوز است.

وی خاطرنشان کرد: از بیست‌وچهارم اسفندماه تا هشتم فروردین‌ماه در مجموع یک میلیون و ۹۳۸ و ۳۳۱ مسافر (اعزام و پذیرش) با ۱۳ هزار و ۸۳۴ پرواز (نشست و برخاست) جابه‌جا شدند.

یازرلو افزود: از مجموع مسافران جابه‌جا شده در بازه زمانی بیست‌وچهارم اسفندماه ۱۴۰۱ تا هشتم فروردین ماه امسال یک میلیون و ۵۳۸ هزار و ۱۰۶ مسافر داخلی با انجام ۱۲ هزار و ۸۵۸ پرواز داخلی و ۴۰۰ هزار و ۲۲۵ مسافر بین‌المللی با انجام ۲۸۵۸ پرواز خارجی جابه‌جا شدند.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!