اخبار اقتصادی و صنعتیغذا، دارو و کشاورزی

حدود ۱۲ میلیون‌متر مکعب آب به تالاب گاوخونی اختصاص داده شد

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، حسن ساسانی امروز _چهارشنبه بیست‌وچهارم اسفندماه ۱۴۰۱_ در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به بارش‌هایی که در یکی دو ماه گذشته اتفاق افتاد، آب میان حوضه‌ای ورودی به رودخانه افزایش پیدا کرد. وی افزود: در بهمن ماه مقرر شد تا آب …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، حسن ساسانی امروز _چهارشنبه بیست‌وچهارم اسفندماه ۱۴۰۱_ در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به بارش‌هایی که در یکی دو ماه گذشته اتفاق افتاد، آب میان حوضه‌ای ورودی به رودخانه افزایش پیدا کرد.

وی افزود: در بهمن ماه مقرر شد تا آب برای کشت پاییزه شرق رهاسازی شود، این امر همزمان با آغاز بارش‌ها از بیست‌ویکم بهمن به مدت ده روز اتفاق افتاد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گفت: در مدت رهاسازی آب اجازه داده نشد تا بقیه بخش‌ها از آب جاری شده در رودخانه استفاده کنند تا مقدار آب رهاسازی شده به تالاب گاوخونی برسد، در همین مدت ۱۰ تا ۱۲ میلیون متر مکعب از سد رودشت به تالاب اختصاص داده شده است. آورد میان حوضه‌ای ادامه دارد و با توجه به پیش‌بین بارش‌ها در فروردین امیدواریم تا آب بیشتری به تالاب اختصاص داده شود.

ساسانی اضافه کرد: از اول اسفندماه شبکه آبیاری آبشار و رودشت بسته شد و در شبکه، توزیع آب نداریم و تمام حجم آب به تالاب اختصاص داده شد. برای جریان حداقلی زاینده‌رود، سدهای تنظیمی در حالت ماکزیمم قرار دارد و بسیاری از آب کنونی در رودخانه از منابع میان حوضه‌ای است.

تکمیل می‌شود…

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!