دسته بندی نشده

جهش ۳۱ برابری صادرات شمش آلومینیوم یک شرکت بورسی در تیرماه ۱۴۰۲

– اخبار بازار – به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، گزارش یک شرکت بورسی فعال در حوزه آلومنیوم از رشد ۳۸.۷ درصدی فروش این شرکت در تیرماه سال ۱۴۰۲ نسبت به متوسط ماهانه فصل بهار سال جاری خبر می‌دهد.دلیل اصلی رشد ۳۸.۷ درصدی فروش آلومنیوم رشد ۳۱.۶ برابر …

– اخبار بازار –

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، گزارش یک شرکت بورسی فعال در حوزه آلومنیوم از رشد ۳۸.۷ درصدی فروش این شرکت در تیرماه سال ۱۴۰۲ نسبت به متوسط ماهانه فصل بهار سال جاری خبر می‌دهد.
دلیل اصلی رشد ۳۸.۷ درصدی فروش آلومنیوم رشد ۳۱.۶ برابر تولید شمش خالص آلومنیوم صادراتی در تیرماه نسبت به متوسط ماهانه فصل بهار ۱۴۰۲ با توجه به تامین برق پایدار این صنایع بوده است.
*تامین برق پایدار مهمترین دلیل رشد تولید شمش صادراتی آلومینیوم
در این راستا، سعید صدری‌نیا، کارشناس اقتصادی انرژی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم عنوان کرد: علت اصلی رشد تولید و فروش صنایع آن هم در تابستان ۱۴۰۲، برنامه دقیق تامین برق صنایع با هدف شکل‌گیری جهش تولید است.
این کارشناس اقتصادی انرژی ادامه داد: رشد ۳۱.۶ درصدی شمش خالص آلومنیوم صادراتی و رشد نزدیک به ۴۰ درصدی تولید آلومینیوم می‌تواند یک منبع ارزی قابل توجه به منابع ارزی کشور اضافه کند.
بر اساس اطلاعات ثبت شده روی کدال و با فرض نرخ ارز حواله معادل ۳۸ هزار تومان، صادرات یک شرکت آلومنیومی در تیرماه همزمان با افزایش قابل توجه مصرف برق در این ماه به ۱۴.۸ میلیون دلار رسیده درحالیکه در فصل بهار طی ۳ ماه این رقم تنها ۱.۴ میلیون دلار بوده است.

منبع خبر : ایران اکونا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!